10 İlde Eğitime Kar Engeli ve Kamu Personellerine İdari İzin: 3 Mart 2022 Kar Tatili Olan İller

Yoğun kar yağışı ülke genelinde yeniden etkisini göstermeye başladı. Kar yağışı nedeniyle valiliklerden tek tek açıklamalar geldi. 10 ilde okullar tatil edildi.Bazı illerde engelli ve hamile kamu personelleri idari izinli sayıldı. İşte o iller...

10 İlde Eğitime Kar Engeli ve Kamu Personellerine İdari İzin: 3 Mart 2022 Kar Tatili Olan İller

Türkiye'de kar yağışı yeniden etkisini göstermeye başladı. Bazı illerde okullarda kar tatili ilan edildi. Valilik ve kaymakamlıklar kar tatilini peş peşe duyurdu. Eğitime kar tatili nedeniyle ara verilen iller:

ISPARTA
Isparta Valiliği açıklama yaparak kentte ilk ve orta dereceli okullar, özel ana okulları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, muhtelif kurslar, sürücü kurslarının 3 Mart 2022 Perşembe günü tatil edildiğini duyurdu. Kamuda çalışan engelli ve hamile personeller de 1 gün idar izinli sayılacak.

DENİZLİ

Denizli Valiliği yazılı açıklama yaparak 3 Mart 2022 Perşembe günü tüm seviyelerde okulların yüz yüze eğitime ara verdiğini duyurdu. Engelli ve hamile olan kamu personelleri de idari izinli sayıldı.

KASTAMONU
Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Kastamonu merkez ve merkeze bağlı köylerde okulların tatil edildiğini duyurdu.

AFYONKARAHİSAR
ValiGökmen Çiçek, kent genelinde okulların tatil edildiğini duyurdu. Hamile, engelli ve gazi kamu personelleri de idari izinli sayılacak.

MUĞLA
Muğla Kavaklıdere'de eğitime ara verildi. Açıklama Kavaklıdere Kaymakamlığı'ndan geldi.

KONYA
Konya'da 7 ilçede kar nedeniyle okullarda yüz yüze eğitime ara verildi. Beyşehir, Yunak, Doğanhisar, Tuzlukçu, Akşehir, Kadınhanı ve Hüyük'te ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

BURDUR
Burdur İl Hıfzıssıhha tarafından yapılan açıklama ile il genelinde eğitime 1 gün süreyle ara verildiği duyuruldu. Engelli kamu personelleri, bakmakla yükümlü olduğu engelli yakını olanlar, hamile olanlar ve 16 yaş altında çocuğu olan kamu personelleri de izinli sayıldı.

SİNOP
Sinop Valiliği de açıklama yaparak okulların tatil edildiğini duyurdu. Açıklamada: “İlimizin yüksek kesimlerinde bu geceden itibaren etkili olması beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle 3 Mart tarihinde ilimiz merkez ilçe ve diğer tüm ilçelerimizin taşıma hatlarında taşımalı eğitime bir gün ara verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

KÜTAHYA
Kütahya Dumlupınar'da eğitime 1 gün ara verildi.

UŞAK
Banaz ilçesinde şiddetli kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.