10 Bin TL'ye Kadar Maaşı Var! EGM 1000 Komiser Yardımcısı Alacak

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi tarafından erkek ve kadın 1000 komiser yardımcısı alımı yapılacağı duyuruldu.

10 Bin TL'ye Kadar Maaşı Var! EGM 1000 Komiser Yardımcısı Alacak

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi'nde görevlendirilmek üzere 7.dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi için Emniyet mensubu olan polis memurları arasından 75 kadın, 925 erkek olmak üzere toplam 1.000 öğrenci alınacak.

Kadın Komiser Yardımcısı 75
Erkek Komiser Yardımcısı 925

DETAYLAR POLİS AKADEMİSİ TARAFINDAN İLAN EDİLECEK

1.000 komiser yardımcısı alım ilanına için detaylar ve şartlar, Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak.

10 Bin TL'ye Kadar Maaşı Var! EGM 1000 Komiser Yardımcısı Alacak

ALIM NE ZAMAN BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
2022 yılında alımı yapılacak 1.000 komiser yardımcısı için başvuru şartları henüz açıklanmadı. Geçtiğimiz yıllarda yapılan alımlarda ise lisans mezunu olmak, meslekte 2 yılı doldurmuş olmak, performans değerlendirme puanlarından son ikisinin iyi veya çok iyi olması, hakkında adli/idari soruşturma açılmamış olmak şartları aranıyordu.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
2021 yılında komiser yardımcısı alımı ağustos ayında yapılmıştı. Bu sene ise duyurunun Mart ayında yayımlanmış olması nedeniyle başvuruların da daha erken alınmaya başlanması bekleniyor.