1 Ağustos 2022 Evde bakım parası yattı mı, hangi iller ne kadar ödeme alacak? İşte evde bakım parası yatan iller

Türkiye'de her ay merakla beklenen evde bakım parası yatan iller sorgulaması bu ay başı itibariyle tekrar başladı. Her ay farklı illerde ki vatandaşlar için yatırılan evde bakım paralarına ilişkin detaylar merak edilmişti. 1 Ağustos 2022 Evde bakım parası yattı mı, hangi iller ne kadar ödeme alacak? İşte evde bakım parası yatan iller

1 Ağustos 2022 Evde bakım parası yattı mı, hangi iller ne kadar ödeme alacak? İşte evde bakım parası yatan iller

1 Ağustos 2022 Evde bakım parası yattı mı, hangi iller ne kadar ödeme alacak? İşte evde bakım parası yatan iller - Türkiye'de her ay merakla beklenen evde bakım parası yatan iller sorgulaması bu ay başı itibariyle tekrar başladı. Her ay farklı illerde ki vatandaşlar için yatırılan evde bakım paralarına ilişkin detaylar merak edilmişti. Gelen bilgilere göre ise evde bakım parası yatan iller bu ay da belli oldu. Vatandaşlar e-devlet üzerinden yatan il kontrolü yapabilirken çoğu kişi ise internetten hızlı bir şekilde bilgilere erişmek istiyor. İşte detaylar ve daha fazlası ise Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

İhtiyaç sahibi bakıma muhtaç kişilerin ailelerine yapılan evde bakım parası ödemeleri her ay farklı illerde ki vatandaşlara çıkıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi bakıma muhtaç kişiler ile bu kişilerin ailelerine yapılan evde bakım parası ödemeleri, 1 Ağustos 2022 Pazartesi gününden itibaren hesaplara yatırılmaya başlandı. 1 Ağustos 2022 evde bakım parası yatan iller listesi belli oldu.

1 AĞUSTOS EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER GÜNCEL TAM LİSTE

Evde bakım parası yatan iller henüz netleşmedi. E-devlet üzerinden yatan iller belli olunca kamugundemi.com adresinde yer alacak.

Her ayın evde bakım maaşı ödemeleri ayın 15'inde başlıyor ve illere göre ayın 31'ine kadar devam ediyor.

EVDE BAKIM PARASI MAAŞLARI ZAMLI MI YATTI? EVDE BAKIM PARASI NE KADAR YATTI?

Evde bakım parası ücretleri Temmuz ayında asgari ücrete gelen ara zam ile birlikte güncellendi. Buna göre ise evde bakım parası ücretleri..

Temmuz ayı itibarıyla evde bakım maaşı 2706 TL'den 3340 TL'ye yükseldi.

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Evde bakım parası alan vatandaşlar, ödemelerin yapılıp yapılmadığını SMS ile ya da e-Devlet üzerinden sorgulayabiliyorlar. Maaşını Ziraat Bankası üzerinden alanlar, BAKIYE yazıp 4747'ye kısa mesaj göndererek maaşlarının yatıp yatmadığını kontrol edebilirler.

Evde bakım parası e-Devlet üzerinde sorgulama işlemi için e-Devlet şifresi ve T.C. Kimlik numarası ile e-Devlete giriş yapmak gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra arama butonuna Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama yazıldığında açılan ekranda maaş ödemesine ilişkin detaylar ekrana geliyor.