Zamlı Bekçi Maaşları 2021 Temmuz! Lise, Önlisans, Lisans Düzeyi Aylık Tablosu

Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin zamlı maaşları belli oldu. Temmuz 2021 döneminde bekçilerin zamlı maaş ödemelerini evli bekar olmalarına göre ve öğrenim düzeylerine göre listeledik.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Türkiye geneli 81 şehirde ve hemen hemen ilçede binlerce Çarşı ve Mahalle Bekçisi görev yapıyor. Kamuda çalışmak isteyen adayların ilk sırada yer alan kariyer planlamalarından biri olan Bekçi kadrosu için merak edilen noktalardan biri de maaş ödemeleri.

Bekçilerin ne kadar maaş aldıklarını, lise önlisans ve lisans düzeyi derecelerine göre, evli bekar olma durumlarına göre tablo halinde aktarıyoruz. 

BEKÇİLERİN 2021 ZAMLI MAAŞ TABLOSU

Bilindiği üzere Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadrosunda görev yapan personeller 7245 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde Valilik ve Kaymakamlıklar, Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil olarak görev yapıyorlar. Bekçi kadroları en az lise mezunu adaylardan oluşuyor. Ayrıca önlisans ve lisans mezunu da çok sayıda bekçi EGM bünyesinde çalışmakta.

Özlük hakları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre sağlanan bekçiler ayrıca tayın bedeli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu uyarınca fazla çalışmaya bağlı olmadan ödenen fazla çalışma ücretinden de yararlanırlar. Derecelerine göre maaş alan Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin maaşları son olarak Temmuz 2021 döneminde güncellendi. 

maaş

Lise, Önlisans ve Lisans Düzeyi Bekçi Maaşları

Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanlı kadrolarda göreve yeni başlayacak bekar (yada eşi çalışmayan) ve çocuksuz olanların maaşlarına aşağıda yer verilmiştir. Hesaplamaya tayın bedeli ile fazla mesai ücretleri ilave edilmiştir.

* Lise mezunu olan ve evli olup çocuğu olmayan Bekçiler 5 bin 898 TL ile 6 bin 393 TL arasında maaş alırlar. 

* Önlisans mezunu evli ancak çocuğu olmayan Bekçiler ise 5 bin 907 YL ile 6 bin 604 TL arasında aylık ödemesi alırlar. 

* Lisans düzeyi bekçi kadrosunda görev alıp evli olan çocuğu olmayan Bekçilerin maaşları aylık 5 bin 908 TL ile 6 bin 604 TL arasındadır. 

HABERİ PAYLAŞ: