Zabıta memuru maaşı ne kadar? Esenler Belediyesi KPSS ile 15 zabıta memuru alacak!

Esenler Belediyesi KPSS, sözlü sınav ve uygulamalı sınavla 15 zabıta memuru alımı yapacak. Peki adaylarda hangi şartlar aranıyor? Başvurular ve sınavlar ne zaman yapılacak? Zabıta memuru maaşı ne kadar?

İlan 19.11.2021 - 17:07 19.11.2021 - 17:07 Ali Parim

İstanbul Esenler İlçe Belediyesi'ne 15 zabıta memuru alımı yapılacak. Başvuru sürecinde adayların KPSSP3 puanları baz alınacak. Personeller üniversitelerin iktisat, işletme, kamu yönetimi, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi veya endüstri ilişkileri bölümünden mezun olanlar arasından seçilecek. Bu bölümlerden birinden mezun olan ve KPSS'den en az 70 puanı bulunanlar, ilana başvurabilecek.

YAŞ, BOY, KİLO ŞARTI VAR MI?

Başvuru yapabilmek için erkek adayların en az 1.67 metre, kadınların ise en az 1.60 metre boyunda olmaları ve 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması gerekiyor. Ayrıca adayların 30 yaşını doldurmamış olmaları da isteniyor.

BAŞURULAR NE ZAMAN VE NASIL OLACAK?

Başvurular 10-14 Ocak 2022 tarihleri arasında kabul edilecek. Adaylar mesai bitimine kadar Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne başvurularını şahsen gidip iletebilecekler. Posta ya da başka bir yolla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. 

SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV YAPILACAK?

Gerekli şartları sağlayıp başvuru yapan adaylar arasında KPSS puanları baz alınarak, boş kadro sayısının 5 katı kadar aday sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacak. Sınava girmeye hak kazanan adaylar 20 Ocak 2022 tarihinde Belediye'nin internet sitesi üzerinden duyurulacak. 

Sözlü sınav 24-28 Ocak 2022 tarileri arasında yapılacak ve saat 09.00'da başlayacak. Sınav, belediyenin ana hizmet binasında olacak. 

SINAVLARDA NE SORULACAK?

Sözlü sınavda adaylara; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, Mahalli İdareler İle İlgili Temel Mevzuat konularından sorular sorulacak. 

Uygulamalı sınav ise kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile sportif dayanıklılık gibi özelliklerinin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılacak.

ZABITA MEMURU MAAŞI NE KADAR? 

Göreve yeni başlayan zabıta memurları, 4 bin 500 ila 4 bin 700 lira arasında bir maaş alıyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@