Zabıta Memuru, İtfaiye Eri 2021 Maaş Tablosu! (Nasıl Olunur?)

Maaş tutarları kamu kurumlarında çalışan personeller kadar kamuda çalışmak isteyen adaylar tarafından da araştırılıyor. İtfaiye eri ve zabıta memuru için güncel maaş tablolarını sizlerle paylaşıyoruz.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Maaş tutarları kamu kurumlarında çalışan personeller kadar kamuda çalışmak isteyen adaylar tarafından da araştırılıyor. 2021 yılında belediyelerin yayımladığı itfaiye eri, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapacak adaylar için güncel maaş tablolarını sizlerle paylaşıyoruz.

İTFAİYE ERİ VE ZABITA MEMURU MAAŞ TABLOLARI

Belediye memurlarının maaşları belediyeden belediyeye farklılık gösterir. Ancak taban maaşlar belli bir rakamın üzerinde uygulanır. Bu dönemde göreve başlayacak olan personellerin ne kadar maaş alacağını aşağıda aktardık. Ocak 2021 döneminden Temmuz 2021 dönemine kadar olan süreçte maaşlara yüzde 8.45 oranında zam yapıldı. Bu kapsamda kamu personelleri yüzde 3 net zam yüzde 5.45 oranında enflasyon farkı zammı aldı.

Yüzde 8.45'lik zam oranının ardından oluşan yeni zamlı maaş tablosunu ve eski maaşların kıyaslaması şu şekilde;

  • Zabıta memuru (9/1) pozisyonunda görev yapan bir personel Haziran 2021 döneminde en düşük 4 bin 161 TL maaş alıyordu. Yüzde 8.45'lik zammın ardından zabıta memurları Temmuz 2021 döneminde 4 bin 513 TL maaş alacaklar.
  • İtfiye Eri (9/1) pozisyonunda görev yalan personeller ise haziran ayında en düşük 4 bin 339 TL maaş alıyorlardı. Temmuz 2021 döneminde yapılan yüzde 8.45'lik zammın ardından en düşük itfaiye eri maaşı 4 bin 7706 TL oldu.

KİMLER İTFAİYE VE ZABITA OLABİLİR?

İtfaiye eri ve zabıta memuru alım ilanlarında çok sayıda özel koşul bulunmakta. Adayların hem devlet memurları kanununda yer alan ortak başvuru koşullarını hemde özel şartları sağlamaları gerekiyor. Zabıta memuru alımları belediye zabıta hükümleri yönetmeliği kapsamında olurken aynı şekilde itfaiye eri alımlarında da özel şartlar uygulanır.

Zabıta Alımlarında Özel Şartlar

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak.

İtfaiye Eri Alımlarında Özel Şartlar

İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

Her İki Kadro için Ortak Özel Şartlar

Her iki kadro için 30 yaşını doldurmamış olmak, talep edilen sürücü belgesine sahip olmak, sağlık koşullarını sağlamak, talep edilen taban KPSS puanına sahip olmak.

HABERİ PAYLAŞ: