Yüzde 48'lik doğalgaz zammı geri çekilebilir! Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından açıklama geldi!

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, BOTAŞ'ın yüzde 48'lik doğalgaz zammının yeniden masaya yatırılması için gayret göstereceklerini açıkladı.

Finans 02.11.2021 - 18:03 02.11.2021 - 18:05 Ali Parim

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'den, BOTAŞ'ın yüzde 48'lik doğalgaz zammına ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi. Büyükdede, dün gelen bu doğal gaz zammı dolayısıyla sektörün haklı olarak bir hassasiyet gösterdiğini ifade ederek, söz konusu zammın yeniden masaya yatırılması için gayret göstereceklerini söyledi.

“Dün geceden beri İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur ile çeşitli yazışmalar yaptık ve kendisi konuyla ilgili görüşlerini iletti." diyen Büyükdede, aynı zamanda sektör temsilcilerinin de doğal gaz zammı konusunda fikirlerini beyan etttiklerini ifade etti.

Zam ile ilgili 'eğer uygulama tekniğinde bir yanlışlık varsa' 2, bakanlık nezdinde bir görüşme koordine edeceğini belirten Büyükdede, "Bir program yapıp özellikle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak bu konunun tekrar masaya yatırılmasını sağlamaya gayret edeceğiz.” dedi. 

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), dün elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza yüzde 47, sanayide kullanılan doğalgaza ise yüzde 48 zam yapıldğını bildirmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@