Yine bir kasım, sararmış, solmuş bir sonbahar. Her geçen yıl artan bir sevgiyle yüreğimde yaşatmak seni. Düşlesem, inançla sarılsam özlemine, kasımda yüreğim bir başka ATAM.

Sen Atatürk!

Tüm insanlığın saygınlığını kazanmış, eşsiz lider! Bu hayattan ayrılışının 76. Yılı Atam, kavgan hala sürüyor.

Senin emperyalizme karşı kazandığın bağımsızlık savaşını hazmedemeyeler bu gün ülkemin üzerinde kara bir bulut. Cehalete, gericiliğe karşı devrimlerinle aydınlanan yurdumu, karanlıklara sürüklemek istiyorlar Atam!

Benim en büyük eserim dediğin laik Türkiye Cumhuriyetini yıkmak ve parçalamak isteyen güçlerin önündeki en büyük engel yine SensinAtam! En sıkıntılı anda  bir vakit, yine seninle kurtuluşumuz.

Heykellerini yıktılar, yerlerde sürüklediler. Ancak Senin bu topraklarda yaşayan insanlarda yarattığın ruhu hiç kimse yok edemeyecek Atam! Fikirlerin beynimizde, sevgin yüreğimizde sonsuz oldu, Sen toprağa değil, Türk Ulusunun yüreğine gömüdün Atam! Mustafa Kemal Atatürk biz demektir, sana yapılan her türlü saldırı Türk Ulusunun varlığına ve bağımsızlığına yapılmış demektir. Bağımsız olmayan bir yurt da mutlu insanlar olarak yaşamayacağımızı biliyoruz Atam!

Senin, geleceğin güvencesi, sağlam temellere dayalı olan Milli Eğitim sisteminin yok edildiği, cumhuriyet eğitimiyle hesaplaşıldığı günlerdeyiz. Laik eğitime son verildi, bilimsellikten uzaklaşıldı, Senin arzu ettiğin gibi memlekete ahlaklı, kabiliyetli, dürüst, iradeli, hayatta rastlayacağı engelleri aşmaya kudretli, karakter sahibi gençler yetiştireceğimiz bir eğitim sistemimiz yok artık!

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Sensin Atam! Yeni Türkiye’nin kurucusu olmak isteyen zihniyet, Senin bizlere verdiğin bağımsız yurdun üzerinde kendi emellerini gerçekleştirmek istedikleri ortadadır. Ancak unutulmamalıdır ki; Senin kurduğun Cumhuriyetin başkentine altından saraylar da yapılsa, senin kabrinin ışığında sönük kalacaktır.                          

 

 

Atam sen rahat uyu, bekçisiyiz Cumhuriyetin.        

 

Senin yüksek karakterli, zeki, çalışkan olarak nitelendirdiğin Türk Milletine olan güvenin, birlik ve beraberlik içerisinde olduğu sürece tüm zorlukları aşacağına olan inancının verdiğin güçle, aslanlı yollarında sonsuza dek yürüyeceğiz Atam!

 

Bunca olumsuzluk ve zorluk içerisinde güzel şeyler de var elbet; o da, bu güne kadar hiç kimsenin sahip olamadığı ve olamayacağı Türk Ulusunun, sana olan sevgisi ve  bağlılığından asla vazgeçmeyeceğidir. Ülkemin geçtiği bu zorlu günler karşısında buz gibi eriyip gitmiyor umutlarımız. Her geçen gün sana daha yakın ve dimdik ayakta, aydınlık geleceğimize yürüyoruz Atam.         

 

Yolumuz Senin yolun , sesimiz Senin sesin.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.