Zonguldak’ta timsah, görenleri şaşırtıyor

ZONGULDAK'ın Gökçebey İlçesi'nde faaliyet gösteren Çanakçılar Hayvanat Bahçesi'nde bulunan timsah görenleri şaşırtıyor.

Haberler 16.08.2015, 13:48
Zonguldak’ta timsah, görenleri şaşırtıyor

(DHA) - ZONGULDAK'ın Gökçebey İlçesi'nde faaliyet gösteren Çanakçılar Hayvanat Bahçesi'nde bulunan timsah görenleri şaşırtıyor.

Günde ortalama 200 kişinin ziyaret ettiği hayvanat bahçesinde deve, devekuşu, lama, geyik, ceylan, karaca, ayı, kurt, maymun, tavşan, sincap, doğan, kartal, kuğu, flamingo, pelikan, turna, leylek, ördek, güvercin, tavuk, kaz gibi 65 türden bin 300'ün üzerinde canlı barınıyor. Hayvanların içinde en büyük ilgiyi ise daha çok Afrika'da yaşayan timsah görüyor. Ziyaretçiler, hiç hareket etmeden dakikalarca duran timsahın gerçek mi? yoksa maket mi? olduğunu ayırt etmekte zorlanıyor.

YAVRUYKEN GETİRİLMİŞ

Veteriner Teknisyeni Baki Aydemir, 2009'da Devrek ilçesinden getirildiğinde timsahın  boyunun 22 santim olduğunu ve akvaryumda beslediklerini söyledi. Aydemir, şöyle dedi:

"Timsahın bu kadar büyüyeceğini ummuyorduk. Akvaryuma sığmayınca 2 yıl önce hayvanat bahçesine yapılan havuza bıraktık. Şu anda boyu yaklaşık 2 metreyi buldu.  Zonguldak civarında timsah olmadığı için ziyaretçiler şaşırıyor. Bazen havuzda hiç kıpırdamadan duruyor. Ziyaretçiler 'maket mi, canlı mı?' diye soruyorlar bize. Balık ve ciğerle besliyoruz. Karnı tok olduğu zaman yerinden hiç kımıldamaz. Sakin bir şekilde güneşlenir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@