Yuvadan çıkan tek caretta caretta denizle buluştu

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'ndeki Kiriş sahilinde görevliler eşliğinde yuvadan çıkarılan tek caretta caretta yavrusu denizle buluştu.

Haberler 22.08.2016, 16:31
Yuvadan çıkan tek caretta caretta denizle buluştu
Levent YENİGÜN-(DHA) - ANTALYA'nın Kemer İlçesi'ndeki Kiriş sahilinde görevliler eşliğinde yuvadan çıkarılan tek caretta caretta yavrusu denizle buluştu.

Kemer'e bağlı Kiriş Mahallesi'ndeki bir otelin sahilinde yer alan koruma altındaki caretta caretta yuvası, Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi üyeleri ve Kemer Belediyesi veteriner hekimi Fevzi Uzun tarafından açıldı. Yuvada canlı yavru olup olmadığını kontrol eden ekipler, 1 yavruyu canlı olarak çıkardı. Görevlilerin kumsala bıraktığı yavru caretta caretta denizle buluştu. Bölgede tatil yapan yerli ve yabancı tatilciler de çalışmayı ilgiyle izledi.

Kooperatif yetkilisi Bayram Kütle, yuvada ölü caretta caretta olup olmadığını görmek için açtıklarını belirterek, toplam 102 yumurta bulunduğunu bunlardan sadece bir tanesinin canlı çıktığını aktardı. Sahilin taşlık olması nedeniyle yavruların yuvadan çıkamadığını anlatan Kütle, "2 dölsüz, 10 embriyo, 43 ölü, 46 tane de boş yumurta kabuğu çıkardık" dedi.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@