Yenimahalle'ye ‘Yeni' Sağlık Merkezleri

Yenimahalle’de vatandaşın sağlına önem vererek, sağlık hizmetinde sınır tanımayan Yenimahalle Belediyesi, dört sağlık merkezini daha ilçeye kazandırmaya hazırlanıyor.

Haberler 23.07.2015, 12:32
Yenimahalle'ye ‘Yeni' Sağlık Merkezleri

ANKARA (ANKA) - Yenimahalle’de vatandaşın sağlına önem vererek, sağlık hizmetinde sınır tanımayan Yenimahalle Belediyesi, dört sağlık merkezini daha ilçeye kazandırmaya hazırlanıyor.

Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılacak olan yeni sağlık merkezleri; Ergenekon, Macun, Pamuklar ve Turgut Özal Mahallelerinde faaliyete geçecek. Bir yandan da ilçe genelindeki mevcut sağlık merkezlerinin tadilatlarını gerçekleştiren belediye, merkezlerin daha donanımlı olarak vatandaşa hizmet vermesini sağlayacak.

-30 SAĞLIK MERKEZİNE YENİLERİ EKLENİYOR-

Ergenekon, Macun, Pamuklar ve Turgut Özal Mahallelerinde faaliyete geçecek olan merkezler, içerisinde bulundurduğu muayene odası, aşı odası, gebe izlem odası, aile planlama odası, dinlenme odası, engelli, personel ve hasta tuvaletleri ile de daha temiz ve konforlu bir şekilde halkın yüzünü güldürecek.

30 sağlık merkezi bulunan Yenimahalle’de açılacak olan 4 yeni merkezle daha rahat tedavi olabilecek vatandaşlar, tadilatları gerçekleşen tüm sağlık ocaklarında daha iyi şartlar altında muayene olabilecek.

-“VATANDAŞIN SAĞLIĞI ÖNCELİĞİMİZDİR”-

Halkın sağlığının öncelikli olduğuna vurgu yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Göreve geldiğim günden beri ilk önceliğim vatandaşlarımızın sağlığıdır. Bu yüzden sağlık alanında yapmış olduğumuz hizmetleri titizlikle yerine getiriyorum. Yürüme mesafesinde yerel hizmet anlayışımızın gereği olarak vatandaşlarımızı yormadan hizmetle buluşturuyoruz. Bu yüzden mahallelerdeki sağlık ocaklarını arttırıyoruz” dedi.(ANKA)

(TGB/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@