Yenimahalle'ye Çin'den Kardeş Belediye Ziyareti

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle’nin Çin’den Kardeş Belediyesi Guangzhou’dan Türkiye’ye konuk olan bir heyetle bir araya geldi.

Haberler 21.07.2015, 15:47
Yenimahalle'ye Çin'den Kardeş Belediye Ziyareti

ANKARA(ANKA) - Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle’nin Çin’den Kardeş Belediyesi Guangzhou’dan Türkiye’ye konuk olan bir heyetle bir araya geldi.

Yenimahalle’de Dostluk Parkı projesini hayat geçirmek isteyen Çinli heyet ile görüşen Fethi Yaşar, barış, kardeşlik ve hoşgörü vurgusu yaptı. Yenimahalle’de hoşgörü kültürünün hakim olduğuna dikkat çeken Yaşar, “Biz her ırktan, her mezhepten, her inançtan insanın birlik, beraberlik ve hoşgörü içerisinde kardeşçe yaşamasını istiyoruz. Yenimahalle’de de bunu gerçekleştiriyoruz” dedi.

-ÇİN’DEN YENİMAHALLE’YE DOSTLUK PROJESİ-

Guangzhou Belediyesi’nden yetkili Lei Jie eşliğinde Fethi Yaşar ile toplantı yapan Çinli heyet, Yenimahalle’de gerçekleştirecekleri projeyi ayrıntısıyla anlattı. Çinli mühendislerin ve mimarların bulunduğu görüşmede, Çin kültürünü yansıtacak olan park ile ilgili sunumlar yapıldı. Projeyi ayrıntısıyla inceleyen Yaşar, “Umarım bu proje iki ülke için de hayırlı olur ve ülkeler arasındaki ilişkilerin dostane boyutta devam etmesine vesile olur” dedi. Yaşar, Yenimahalle Belediyesi tarafından Ankara’ya kazandırılan projeler hakkında da konuklara bilgiler verdi. (ANKA)

(MEL/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@