Yenimahalle'den Görme Engellilere Tesis

ANKARA (ANKA) - Yenimahalle Belediyesi’nin engellilere desteği artarak devam ediyor. Engellileri hemen her alanda hayata bağlamak adına yapılan yatırımlara bir yenisini ekleyen belediye, Batıkent’e dev bir tesis kazandırdı. İ

Haberler 05.04.2015, 06:43
Yenimahalle'den Görme Engellilere Tesis

ANKARA (ANKA) - Yenimahalle Belediyesi’nin engellilere desteği artarak devam ediyor. Engellileri hemen her alanda hayata bağlamak adına yapılan yatırımlara bir yenisini ekleyen belediye, Batıkent’e dev bir tesis kazandırdı. İnönü Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Tesisi, törenle hizmete açıldı.

Tesisin açılışına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Erol Sayyıdan, Türkiye Körler Vakfı’ndan temsilciler, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve görme engelli sporcular katıldı.

-BATIKENT’E UMUT EVİ-

Yenimahalle Belediyesi’nin engellilere yönelik hizmetlerinden söz eden Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, “Belediye olarak hayatın her kesimine el uzatıyoruz. Sen-ben kavgası çıkaranlara, insanları ayrıştıranlara karşı, bu milleti birleştirmek, bütünleştirmek için mücadele ediyoruz. Herkese hizmet eden bir yerel yönetim örneği sergiliyoruz” dedi.

Türkiye’de ilk defa Ampute Stadı’nı yaparak engellilerin hizmetine sunduklarını hatırlatan Yaşar, “Şimdi de görme engelli sporculara bu tesisi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yine bu dönemde bu bölgeye bütün engelli gruplarının yararlanacağı, sosyal, kültürel faaliyette ve üretimde bulunacakları Umut Evi’ni inşa edeceğiz. Bütün bu hizmetler, sosyal bir belediyenin borcudur” ifadelerini kullandı.

-DİĞER BELEDİYELERE ÖRNEK OLSUN-

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, engellilerin tesis konusunda yaşadığı sıkıntılara Yenimahalle Belediyesi’nin çözüm bulduğunu kaydederek “Yenimahalle Belediyesi’nin ampute alanında yaptıklarını zaten biliyoruz. Şimdi de görme engelli sporculara büyük katkı sağlayacak çok önemli bir tesisi açıyoruz. Yenimahalle Belediyesi’nin engelliler adına başlattığı bu tesis umarım diğer belediyelere de örnek olur” dedi.

Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Erol Sayyıdan ise Yenimahalle Belediyesi’ne kendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu. Yenimahalle Belediyesi’nin engelliler için çok ciddi hizmetlerinin olduğunun altını çizen Sayyıdan, bu hizmetlerin Türkiye’ye örnek olacak nitelikte olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Yaşar ve davetliler Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

-İLK MÜSABAKA YAPILDI-

Açılışın ardından tesiste ilk karşılaşma Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Turkcell Sesi Görenler Ligi kapsamında Yenimahalle Belediyesi ile İstanbul Görmeyenler arasında yapıldı. Sporculara başarı dileyen Yaşar, maçın açılış vuruşunu yaptı. Karşılaşma konuk ekip İstanbul Görmeyenler’in 3-0’lık üstünlüğü ile sonuçlandı. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@