Yan yatan kamyonet başka bir kamyonet yardımıyla düzeltildi

ATAŞEHİR'de, hurda yüklü bir kamyonet, virajı alamadığı için yan yattı. Yan yatan kamyonetin devrilmesini engellemek için başka bir kamyonet "destek" görevi gördü..

Haberler 13.08.2015, 23:25
Yan yatan kamyonet başka bir kamyonet yardımıyla düzeltildi
ATAŞEHİR'de, hurda yüklü bir kamyonet, virajı alamadığı için yan yattı. Yan yatan kamyonetin devrilmesini engellemek için başka bir kamyonet "destek" görevi gördü.

Olay, saat 19.30 sıralarında İçerenköy'de meydana geldi. Yüklediği hurdaları Ataşehir'de bulunan bir depoya götüren kamyonet sürücüsü, Alanaldı Caddesi'ne bağlanan virajı dönemedi. Göbekte yan yatmış halde duran kamyonetin devrileceğini anlayan vatandaşlar hemen polise haber verdi.

YARDIMA BAŞKA BİR KAMYONET KOŞTU

Bu sırada, hurda taşıyan kamyonetin sahipleri, başka bir kamyonet getirerek, yan yatmış halde bulunan kamyonetin kasasına geri geri yanaştı. Daha sonra, yan yatmış durumdaki kamyonette bulunan hurdalar diğer kamyonete aktarıldı. Ardından, yan yatmış kamyonetin kasası diğer kamyonet tarafından itilerek düzeldi. İki kamyonet de yollarına devam etti.

Ancak polisin, yan yatan kamyonet için "muayenesi olmaması" ve "malları dışa taşacak şekilde yüklemesi" nedeniyle cezai işlem uyguladığı öğrenildi.

“YARIM METRE DAHA İLERLESE DEVRİLEBİLİRDİ"

Olayın görgü tanığı Hakan Öztürk, “Bu, bu arabaya has bir şey değil ki! Buraya geldiğinizde, bir günde 2-3 tane böyle olay görebilirsiniz. Bununla alakalı Karayolları'nın hatası var. Çünkü kavşak bu alana çok büyük. Hem de biraz fazla yukarıya yapıldı. Araçların yükünden dolayı burada bu sıkıntılar oluyor. Devriliyordu. Biz seslendik. Belki yarım metre daha ilerleseydi, devrilebilirdi" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@