Valisiden çobana darbe karşıtlığı ziyareti

ARDAHAN Valisi İbrahim Özefe, Arsiyan dağında hayvanları otlattığı sırada karşılaştığı Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu ve Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar'a darbe karşıtı söylemde bulunan çoban...

Haberler 18.08.2016, 10:26 18.08.2016, 12:40
Valisiden çobana darbe karşıtlığı ziyareti
Alper TURGUT/ POSOF (Ardahan), ()-ARDAHAN Valisi İbrahim Özefe, Arsiyan dağında hayvanları otlattığı sırada karşılaştığı Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu ve Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar'a darbe karşıtı söylemde bulunan çoban Köksal Yardımcı'yı evinde ziyaret ederek. kutladı. Vali Özefe, çoban Yardımcı'ya Kuran ve Türk bayrağı hediye etti.

Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu ve Posof Belediye Başkanı Ak Partili Cahit Ulgar, Posof ile Artvin'in Şavşat ilçesi arasındaki Asiyan Dağı'nda hayvan otlatan çoban köksal Yardımcı ile 15 Temmuz'daki darbe girişimi hakkında sohbet etti. Videoya çekilen ve 'Posoflu çobandan darbe yorumu' etiketiyle sosyal medyada paylaşılan videoda Köksal Yardımcı'nın darbe konusunda görüşleri ilgi topladı. Bunun üzerine Vali İbrahim Özefe darbe karşıtı 6 çocuk babası 56 yaşındaki çoban Köksal Yardımcı'yı Posof'un Kol köyü yaylasındaki evinde ziyaret etti. Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu, Belediye Başkanı Cahit Ulgar, İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş ve İl Emniyet Müdürü Selami Hüner ile birlikte gittiği Gürcistan sınırındaki Kol köyü yaylasında Yardımcı ile bir süre sohbet eden Vali Özefe, köy halkı ile görüştü, çocuklara hediyeler dağıttı.

Yardımcı'ya Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye eden Vali İbrahim Özefe, "Tarih şuuru burada. Milletin şuuru burada, milletin ruhu burada. Bin senedir biz bu topraklara bağlıyız. Bu topraklara bağlı olmanın bu topraklardan beslenmenin getirdiği, bu topraklarda bu dağlarda bekçiliğini yapmanın getirdiği ilim, getirdiği irfan, getirdiği şuur. Bundan başka söyleyecek söz yok" diye konuştu.

Vali İbrahim Özefe'nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Köksal Yardımcı, "Yaşlıya, gence, çocuğa silah atılmaz. Ama bu zalim Pensilvanyalı ne çocuk dinliyor, ne yaşlı, ne asker. Sözde din adamı. Dinin arkasına sığınarak dini alet ediyor" dedi.

"BU VATAN ÖYLE KOLAY ALINMADI"

Köksal Yardımcı, sosyal medyada paylaşılan videoda ise şunları söylemişti:
"Allah, memleketimize, yurdumuza, devletimize, milletimize kem gözle bakanın gözlerini çıkarsın. Böyle bir huzur nerede bulunuyor kardeşim. Suriye'yi göz önüne alın. Karman çorman, millet perişan. Allah halkımızdan razı olsun. Darbe görmüştük ama böyle darbe görmemiştik. Topla tüfekle memleketteki fakir fukaranın kesintisinden uçak alınmış, tank alınmış, mermi alınmış. Halkın üzerine bu zulüm olur mu kardeş ? Allah onların planlarını bozdu. Kirli oyunlarını başlarına verdi. Diyorduk ki böyle bir şey olur mu askeriyede? Demek ki varmış. Asker ocağı derler eskiden peygamber ocağı. Maalesef üzülerek söylüyorum. Çok üzgünüm. Ölenlere Allah rahmet eylesin. Özgürlük için canını feda etmiş onlar şehit gitti. Allah rahmet eylesin gani gani. Bu vatan öyle kolay alınmadı. O zalimler Amerika, ne dostu ne müttefiki kardeşim. İşi düştü mü seni beni tanıyor. Öyle dost olmaz. Dost beşikten mezara kadar olacak ki dost diyelim."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@