Tunceli'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Tunceli\'de de düzenlenen törenle kutlandı.

Haberler 30.08.2015, 16:02
Tunceli'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

TUNCELİ (ANKA) -30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Tunceli'de de düzenlenen törenle kutlandı.

Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 93.yıl dönümü münasebetiyle Tunceli Valiliği önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan kutlamalar; tebrik ve kutlamaların kabulü ile devam etti.

Çelenk sunma törenine Vali Osman Kaymak, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakçı, 4.Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Levent Ergül, Cumhuriyet Başsavcısı Başak Eryılmaz, Vali Yardımcıları Olgun Öner, Hasan Çiçek İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay Atila Tamer, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, basın mensupları, er ve erbaşlar ile emniyet personeli katıldı.

Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan tören, Ulu Önder Atatürk ve Aziz şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile sona erdi.

Vali Osman Kaymak ve Tümgeneral Ali Çardakçı, tören birliklerini ve halkın bayramını kutlamasıyla devam eden kutlama programında, Ulu Önder Atatürk’ün Türk ordusuna mesajı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajları okundu.

Törenin ardından Vali Kaymak ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Çardaçı’nın Valilik makamında tebrikleri kabulü ile program sona erdi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@