Traktör römorkunda kaçak mobil trafo

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde, traktör römorkunda, yüksek gerilim hattına bağlanan kaçak bir elektrik trafosu bulundu.

Haberler 24.08.2016, 13:50
Traktör römorkunda kaçak mobil trafo
(DHA) - ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde, traktör römorkunda, yüksek gerilim hattına bağlanan kaçak bir elektrik trafosu bulundu.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada, Cizre İlçesi'ne bağlı Kuştepe Köyü'ne giden kaçak kontrol ekipleri, traktör römorkunda, taşınabilil mobil bir elektrik trafosu olduğunu tespit ettiği belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

""Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, kayıp kaçağı aşağıya çekebilmek için rutin kaçak taraması yapan Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri, ilçeye bağlı Kuştepe Köyü'nden geçmekte olan yüksek gerilim hattına bağlanmış vaziyette bir trafo olduğunu belirledi. Bunun üzerine buraya yönlendirilen teknik ekipler, bağlatı yapılan yere geldiklerinde bir traktör römorkunun üzerine kurulmuş ve teller ile hiç bir güvenlik tedbiri gözetilmeden, yüksek gerilim hattına bağlanmış vaziyette 50 kVA gücünde kaçak bir mobil trafo ile olduğunu tespit etti. Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri, güvenlik tedbirlerini aldıktan sonra kaçak mobil trafonun yüksek gerilim hattı ile olan bağlantısını kestikten sonra, kaçak trafonun üzerinde yüklü bulunduğu traktör römorkunu bir pick-up ile enerji şirketine ait depoya çekti. Dicle Elektrik Dağıtım, kaçak mobil trafonun sahiplerinin bulunabilmesi için savcılığa suç duyurusunda bulunurken, konuyla ilgili soruşturma başlatıldı."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@