Tepkilere rağmen Ordu’da deniz dolgusu devam ediyor

ORDU Büyükşehir Belediyesi tarafından, Altınordu İlçesi’nde yürüyüşü ve bisiklet yolu oluşturulması için sahil şeridinde denizin taşla doldurulup genişletme çalışması, çevrecilerin tepkilerine rağmen bugün...

Haberler 21.04.2016, 15:09
Tepkilere rağmen Ordu’da deniz dolgusu devam ediyor
ORDU Büyükşehir Belediyesi tarafından, Altınordu İlçesi’nde yürüyüşü ve bisiklet yolu oluşturulması için sahil şeridinde denizin taşla doldurulup genişletme çalışması, çevrecilerin tepkilerine rağmen bugün de devam etti.

Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde Karadeniz Sahil Yolu güzergahı üzerinde bulunan rıhtım bölgesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından bir hafta önce başlatılan, denize taş dolgu çalışması sürüyor. Çalışmaları durdurmak için dün eylem yapan çevrecilerden gözaltına alınan 11 kişi, Emniyet’te ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Kurdukları çadırları da sökülen çevrecilerin, havanın yağmurlu olması nedeniyle bugün çalışma bölgesinde olmadığı gözlendi.  Taş kamyonları ve iş makineleri denize dolgu çalışmasını halen sürdürürken, poliste çevrede güvenlik önlemini devam ettiriyor.

“BİZİ ÖZEL TAKİP EDEN BİR GRUBUMUZ VAR”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Enver Yılmaz, çalışmaların devam ettiğini, yaptıkları birçok çalışmaları, bir grubun sürekli mahkemeye taşıdığını vurgulayarak, “Bizi özel takip eden bir grubumuz var. Kentsel dönüşüm yapıyoruz dava açıyorlar. Kıyıda düzenleme yapıyoruz dava açıyorlar. Büyükşehir Belediyesi’nin özel hazırlanmış bir muhalif ekibi var. Bu ekip bize dava açıyor. Muhalefeti olgunlukla karşılıyorum. Bu türlü eylemleri hukuk ve kolluk kuvvetleri sıkıntıya sokmamak kaydıyla, demokratik hak olarak görüyorum. Ordulu hemşerilerimizin bu konudaki duyarlılığını da takdir ediyorum. Ama hukuk ‘evet’ dedikten sonrada işin üzerine gitmenin hiçbir manası yoktur” dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@