Telefon dolandırıcılarına 50 bin lirasını kaptırdı

OSMANİYE'de çiftçi 60 yaşındaki Ali Erdoğan, kendisini telefonla arayıp savcı olarak tanıtan dolandırıcılara 50 bin lirasını kaptırdı. Topraklale İlçesi'nde yaşayan Ali Erdoğan'ın cep telefonunu...

Haberler 04.03.2016, 14:28
Telefon dolandırıcılarına 50 bin lirasını kaptırdı
OSMANİYE'de çiftçi 60 yaşındaki Ali Erdoğan, kendisini telefonla arayıp savcı olarak tanıtan dolandırıcılara 50 bin lirasını kaptırdı.

Topraklale İlçesi'nde yaşayan Ali Erdoğan'ın cep telefonunu arayan bir kişi, "Ali amca ben Cumhuriyet savcısıyım. Hesabındaki paraları TC numaranı kullanarak boşaltmaya çalışan kişiler var. Hemen banka şubesine giderek hesabını kontrol et ve ne kadar paran varsa çek" dedi. Erdoğan, aceleyle evinden çıkıp gittiği banka şubesine hesabındaki parayı sordu. Bu sırada dolandırıcılar Erdoğan'ı arayarak 'Hesabında ne kadar paran var, duruyor mu?' diye sordu. Erdoğan'ın hesabında 125 bin lira olduğunu söylemesi üzerine dolandırıcılar, "Sen 50 bin lirayı çekip PTT şubesinde belirteceğimiz hesaba yatır, biz o sırada operasyon düzenleyerek dolandırıcıları suçüstü yakalayacağız, sen daha sonra gidip emniyetten paranı geri alırsın" dedi.

Erdoğan, 50 bin lirayı söylenen hesaba yatırdığı sırada dolandırıcılar tekrar aradı ve 'Operasyon yapıldı mı?' diye sorduklarında 'Hayır' cevabını alınca, geriye kalan 75 bin lirayı Osmaniye'deki PTT şubesine yatırmasını isteyerek "Mutlaka ordalar ve operasyonla yakalayacağız" dedi. Ali Erdoğan Osmaniye'ye giderken, durumdan şüphelenen yakınları polisten yardım istedi. Hemen harekete geçen polis, Erdoğan'ı PTT'nin önünde durdurarak kendisini arayanların dolandırıcı olduğunu söyledi. Bunun üzerine Erdoğan elindeki poşette bulunan 75 bin lirayı polislerin yardımıyla hesabına yatırdı. Polis, dolandırıcıları tespit etmek için çalışma başlattı.

KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@