Sonbahar, Kapadokya'nın Gezi Mevsimi

EKİM ayının ikinci haftasından itibaren güneşin yaz boyunca kavurucu sıcağına dayanamayan meyve ağaçlarının, altın sarısına dönüşmeye başladığı Kapadokya Bölgesi, sonbaharın özelliklerini tüm ihtişamı ile ziyaretçilerine aktarıyor.

Haberler 27.10.2015, 12:41
Sonbahar, Kapadokya'nın Gezi Mevsimi
Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR, (DHA) - EKİM ayının ikinci haftasından itibaren güneşin yaz boyunca kavurucu sıcağına dayanamayan meyve ağaçlarının, altın sarısına dönüşmeye başladığı Kapadokya Bölgesi, sonbaharın özelliklerini tüm ihtişamı ile ziyaretçilerine aktarıyor.

Her mevsimin özelliklerini içtenliği ile yansıtan ender coğrafyaya sahip Kapadokya, sonbaharı diğer mevsimlerden ayrı kılan değerleri ile yine binlerce tatilci ve turisti kendine çekmeyi başarıyor. Kapadokya Bölgesi'nde özellikle vadi içlerinde artan kızıla bürünen ve meyve ağaçlarının yaprakları ile fantastik görünüm ortaya koyuyor. Özellikle fotoğraf meraklılarının çekim için en ideal mevsim olarak da değerlendirdikleri sonbaharda,  peribacaları altın sarısı yaprak görünümleri ile uyuşan ortamı ile hayranlık uyandırıyor . Tatilci ve turistler selfie yaparak bu anı ölümsüzleştiriyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@