Şişli Belediye Başkanı İnönü'den O Haberlere Yalanlama

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, bazı gazetelerde “Dünür kondu kafe”, “Dünüre sokak kapattı” manşetiyle yer alan haberlere tepki gösterdi.

Haberler 07.08.2015, 16:44
Şişli Belediye Başkanı İnönü'den O Haberlere Yalanlama

ANKARA (ANKA) – Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, bazı gazetelerde “Dünür kondu kafe”, “Dünüre sokak kapattı” manşetiyle yer alan haberlere tepki gösterdi.

İnönü yaptığı yazılı açıklamada, şahsını ve ailesini hedef alan haberlerdeki olayların gerçeklerle hiçbir alakası bulunmadığını belirterek, “Haberde işaret edilmiş olan Halaskargazi Mahallesi Kuyumcu İrfan Sokak’ta 20 yıl önce açılmış bulunan restoranların dünürüm Semih Şeftali ile hiçbir ilişkisi bulunmadığı gibi, eski işletmecinin Belediyemiz tarafından bu yerden çıkartıldığı iddiası da doğru değildir” dedi. Haberde sözü edilen işyerinin, yıllar önce Belediye’den ‘İşyeri açma ruhsatı’ almak suretiyle faaliyet gösteren bir işletme olduğunu kaydeden İnönü, işletmeci değişikliğinin de Şişli Belediyesi ile doğrudan veya dolaylı bir alakasının bulunmadığını kaydetti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin söz konusu yer için yıkım emir verdiği fakat Şişli Belediyesi tarafından  yerine getirilmediği iddialarının da gerçek dışı olduğunu ifade eden İnönü şöyle devam etti:

“Kayıtlarımızın incelenmesi neticesinde, İBB’nin 5 yıl kadar önce imar planında yol olarak gözüken Kuyumcu İrfan Sokak’taki işgallerin kaldırılmasını istediği ancak sokağın mevcut dokusunun sosyal bir ihtiyaca cevap verdiği yönündeki yerel talep nedeniyle konu hakkında herhangi bir işlem yapılmadığı anlaşılmıştır. Kaldı ki 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’na göre; imar ile ilgili hususlarda re’sen yetkili olduğunun, ilçe belediyesi tarafından yerine getirilmeyen imara aykırılığının Büyükşehir Belediyesi tarafından giderilme olanağının bulunduğu hususunun da dikkatlerden kaçırılmaması  gerekirdi. Habercinin haberini yazarken, kamuya açık bir işletmenin işletmecisinin kim olduğunu, işyerinde asılı olan işyeri açma ruhsatından öğrenmesi son derece olanaklı iken, şahsımı ve ailemi hedef alan bir iddiayı haber konusu yapması üzücüdür.” (ANKA)

(GO/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@