Servisçiler D-100'ü kapattı

ARAÇLARINA  plaka tahdidi isteyen yüzlerce servisçi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kartal'daki Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü önünde toplanıp D-100...

Haberler 02.03.2016, 12:23 04.03.2016, 01:57
Servisçiler D-100'ü kapattı
ARAÇLARINA  plaka tahdidi isteyen yüzlerce servisçi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kartal'daki Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü önünde toplanıp D-100 karayolunu trafiğe kapattı. Sabah saatlerinden itibaren Kartal Cevizli D-100 yan yola araçlarını çeken servisçiler önce hastaneler bölgesinde yer alan yan yolu kapattı.

ÖNCE YAN YOL SONRA D-100'Ü KAPATTILAR

Ellerinde kırmızı kart taşıyan ve oturma eylemi yapan kalabalık saat 11:00'de slogan atarak D-100 Karayolu'na çıktı. Kalabalığa polis engel olamadı. Servisçiler yolu çift yönlü olarak trafiğe kapattı.

ÇEVİK KUVVET KALKANLARLA MÜDAHALE ETTİ

Yaklaşık yarım saat boyunca D-100 Karayolu her iki yönden de tamamen kapandı. Çevik kuvvet polisi bir süre sonra gruba kalkanlarla müdahale etti. Polisle servisçiler arasında itiş kakış yaşandı.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Eylem sebebiyle yolda kalan vatandaşlar da servisçilere tepki gösterdi. Eylemci servisçilerle yolda kalan sürücüler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Dakikalar boyunca duran trafikte ne olduğunu anlamaya çalışan vatandaşlar araçlar indi. Sürücüler D100 karayolunda ne olduğunu anlamaya çalıştı. Hasta torununu hastaneye götüremediğini söyleyen bir vatandaş eyleme büyük tepki gösterdi. Ambulanslar da duran trafikte ilerlemekte zorlandı. Sabiha Gökçen Havalimanı'na gitmekte olançok sayıda kişi uçaklarını kaçırdı. Yaklaşım yarım saat sonra trafik açıldı ama oluşan uzun araç konvoylarının ilerlemesi ve yolun tamamen açılması saat 12:00'yi geçti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@