Şanlıurfa’da geçen yıl kazalarda 73 kişi öldü

ŞANLIURFA Trafik Denetleme Şube Müdürü Murat Ertürk, geçen yıl kentte meydana gelen 4 bin 770 trafik kazasında, 73 kişinin öldüğünü, 3 bin 506 kişinin ise yaralandığını söyledi. Şanlıurfa’da, Trafik Güvenliği Haftası dolayısıyla...

Haberler 11.05.2016, 13:11
Şanlıurfa’da geçen yıl kazalarda 73 kişi öldü
ŞANLIURFA Trafik Denetleme Şube Müdürü Murat Ertürk, geçen yıl kentte meydana gelen 4 bin 770 trafik kazasında, 73 kişinin öldüğünü, 3 bin 506 kişinin ise yaralandığını söyledi.

Şanlıurfa’da, Trafik Güvenliği Haftası dolayısıyla polis ve jandarma ekipleri tarafından Şair Nabi Kültür Merkezi'nde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte stant açan ekipler, trafikte kullanılan ve hayati önem taşıyan araç ve gereçlerin tanıtımını yaptı. Ekipler daha sonra Türkiye’de ve Şanlıurfa’da yaşanan kazalar ve alınacak önlemlerle ilgili slayt eşliğinde sunumlar gerçekleşti. Trafik ekiplerince hazırlanan etkinliğe katılan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Uğur Sezer, terörle birlikte trafik terörüne de dikkat çekerek, "Birlik ve beraberlik içerisinde vatan sevgisi ile hep birlikte bu terörü aşacağız. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Terör gibi farkında olmadan yitirdiğimiz en önemli canlarımızda trafikte kaybedilmektedir. Farkındalık bilinçle bu kayıplarımızın önüne geçmek bizim elimizdedir. Sadece yapmamız gereken kurallara uymaktır. Hoşgörü ve temel anlayışı trafiğin prensipleri haline getirmemiz gerekiyor” dedi.

Trafik Denetleme Şube Müdürü Murat Ertürk ise Şanlıurfa’da geçen yıl meydana gelen ve çoğunluğu aşırı hızdan kaynaklanan kazalarda 73 kişinin öldüğünü belirterek, "Trafik kazalarının yüzde 98’i insan hatalarından meydana geliyor. Ülkemizde 2015 yılında 1 milyon 200 bin trafik kazası meydana gelmiştir. Meydana gelen bu kazalar sonucunda 285 bin 59 kişi yaralanmış, 3 bin 524 kişi ise hayatını kaybetmiştir. Şanlıurfa genelinde 2015 yılında 4 bin 770 kaza meydana gelmiştir. Bu kazalarda 73 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 3 bin 506 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Bu kazalar yüzde 50 oranında aşırı hız nedeniyle meydana gelmiştir" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@