Samsun'da 2 vali yardımcısı, 71 emniyet, 3 jandarma mensubu açığa alındı

SAMSUN'da İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 71 emniyet mensubu ile 3 jandarma personeli, açığa alınarak görevden uzaklaştırıldı.

Haberler 18.07.2016, 12:29
Samsun'da 2 vali yardımcısı, 71 emniyet, 3 jandarma mensubu açığa alındı
SAMSUN'da İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 71 emniyet mensubu ile 3 jandarma personeli, açığa alınarak görevden uzaklaştırıldı. Ayrıca yine darbe girişimi soruşturması kapsamında 2 vali yardımcısı da açığa alındı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun darbe girişiminde bulunmasının ardından başlatılan soruşturma Emniyete de sıçradı. Samsun Valiliği tarafından sosyal paylaşım sitesinden yapılan açıklamada, "İl Emniyet Müdürlüğümüz'de görevli 71 emniyet mensubu açığa alınarak görevden uzaklaştırılmıştır" denildi. Aralarında rütbelilerin de bulunduğu 71 emniyet mensubundan 8'inin dış görevde, 1'inin senelik izinde, 1'inin de meyil izninde olduğu belirtildi.

3 JANDARMA PERSONELİNE GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA KARARI 

Samsun Valisi İbrahim Şahin, yaptığı açıklamada, Emniyet'ten 71, Jandarma'dan da 3 personelinin görevden uzaklaştırma onayının geldiğini belirterek, "İşlemleri Emniyette tamamlandı, Jandarmada 1 saat içerisinde tamamlanıp bana tamamlandığına dair bilgi verecekler" dedi. Vali Şahin, olası olumsuzluklara karşı tedbir amacıyla bunun yapıldığını söyledi.

Öte yandan Samsun Adliye ve İl Emniyet Müdürlüğü binası çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. Adliye ve Emniyet binalarının çevresindeki güvenlik çemberinden basın mensuplarının geçişine izin verilmezken emniyet binasına gelen vatandaşlar ise üst aramasından sonra içeri alınıyor. Ayrıca polis memurları da güvenlik noktasından içeri girerken kimlik beyanında bulunuyor.

Darbe girişimi soruşturması kapsamında, Samsun Vali Yardımcıları Mehmet Ali Yıldırım ve Metin Borazan da açığa alındı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@