Sakarya Erenler'de Dönüşüm Başlıyor

İSTANBUL (ANKA)- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sakarya Erenler Belediyesi arasında  imzalanan protokol kapsamında Sakarya Erenler’de, kentsel dönüşüm için temel atma töreni bugün gerçekleştirilecek. Kentsel dönüşüm, Saka

Haberler 07.05.2015, 16:02
Sakarya Erenler'de Dönüşüm Başlıyor

İSTANBUL (ANKA)- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sakarya Erenler Belediyesi arasında  imzalanan protokol kapsamında Sakarya Erenler’de, kentsel dönüşüm için temel atma töreni bugün gerçekleştirilecek.

Kentsel dönüşüm, Sakarya Erenler’deki Yenimahalle ve Küpçüler Mahallesi içerisinde yer alan yaklaşık 48,2 hektarı kapsıyor. 846 hak sahibinin bulunduğu bölgede yerinde dönüşüm ilkesi uygulanacak. Bölgedeki dönüşüm, kendi içinde tamamlanacak, proje etap etap uygulanacak, hak sahipleri evinden çıkmadan rezerv alanda konut üretimine başlanacak.

Kentsel dönüşüm sayesinde kentle bütünleşen bölgede, bölgenin sosyal ve kültürel yapısı ile uyum içerisinde yeşil alanlar, spor alanları, sosyal donatılar ve geniş bir ticari yaya aksı ve az katlı konut bölgeleri olacak.

Dönüşüm alanı, sosyal donatı ve kültür tesisleri, spor tesisleri, yeşil alanları ve ticari üniteleriyle Erenler Sakarya’nın önemli merkezlerinden olacak. Romen Mahallesi sakinleri için Proje Alanının güneyinde toplam 204 adet müstakil konut üretilecek.

Alanda projeyle birlikte hem güvenli bir yaşam alanının oluşturulması, hem de yaşam kalitesinin yükselmesi sağlanacak. 280 adet konut ve 2 adet ticaret biriminin üretileceği alan 1. Etap olarak belirlendi.(ANKA)

(MLT/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@