Park Ve Bahçelerde 24 Saat Güvenlik

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak Başkentli vatandaşların hizmetine sunulan dev rekreasyon alanları, mesire alanları, parklar ve bahçeler, güvenlik görevlileri tarafından sürekli kontrol altında tutuluyor.

Haberler 02.07.2015, 23:35
Park Ve Bahçelerde 24 Saat Güvenlik

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak Başkentli vatandaşların hizmetine sunulan dev rekreasyon alanları, mesire alanları, parklar ve bahçeler, güvenlik görevlileri tarafından sürekli kontrol altında tutuluyor.

Güvenlik görevlisi sayısı, parkların ziyaretçi yoğunluğuna ve yüzölçümlerine göre değişkenlik gösteriyor. Başta Dikmen Vadisi, Kuzey Yıldızı rekreasyon alanı, Harikalar Diyarı, Göksu Parkı ve Gençlik Parkı olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne ait parklarda bin 553 güvenlik görevlisi görev yapıyor. Rekreasyon alanları ile parklar ayrıca güvenlik kameralarıyla da 24 saat boyunca kontrol altında tutuluyor ve görüntü kaydı yapılabiliyor.

Ankaralıların hoşça vakit geçirdiği, dinlendiği, günün yorgunluğunu çıkardığı, gençlerin ve çocukların oyun alanlarında futbol, basketbol oynadığı ve spor yaptığı parklarda ziyaretçiler için de otoparklar bulunuyor. Güvenlik görevlileri tarafından sürekli kontrol edilen parklarda vatandaşlar gözleri arkada kalmadan gönül rahatlığıyla dinlenebiliyorlar.

-GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE EĞİTİM

Büyükşehir Belediyesi’ne ait parklarda görev yapan güvenlik personeli, ziyaretçilerin can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sağlıklı iletişim kurulabilmesi için periyodik aralıklarla eğitimden geçiriliyor. Etkili iletişim, motivasyon, psikoteknik, halkla ilişkiler, işaret dili gibi iletişim derslerinin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği, ilk yardım ve acil müdahale gibi sorunlar karşısında ilk müdahaleyi yapabilecek bilgiler veriliyor. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@