Özgecan, TÜMKASDER Hayır Çarşısı’nda Yaşayacak

Biz, dil, din, ırk, coğrafya, vilayet farkı gözetmeksizin farklı coğrafyalardan bir araya gelerek insanlara yardım elimizi uzatmaya çalışan bir Derneğiz. Yardım ettiğimiz insanların bölgelerini ve kimlikle

Haberler 03.04.2015, 20:13
Özgecan, TÜMKASDER Hayır Çarşısı’nda Yaşayacak

Biz, dil, din, ırk, coğrafya, vilayet farkı gözetmeksizin farklı coğrafyalardan bir araya gelerek insanlara yardım elimizi uzatmaya çalışan bir Derneğiz. Yardım ettiğimiz insanların bölgelerini ve kimliklerini ayırt etmiyoruz.

Kadına yönelik şiddetin sembol isimlerinden Özgecan Arslan, çalışmalarıyla öncü olan TÜMKASDER’e de ilham verdi. TÜMKASDER Genel Başkanı Murat Çalık, Yönetim Kurulu, Gençlik ve Kadın Kolları, TÜMKASDER Yardımeli Platfformu’nun Başkanı Buket Güven ve Yönetim Kurulu, ortaklaşa bir karara imza atarak, TÜMKASDER Hayır Çarşısı’nın isminin, Kadına Sevgi ve Saygıyı çağrıştırması çerçevesinde Özgecan Hayır Çarşısı olması noktasında karara vardılar. Murat Çalık, bu kararı almalarında en büyük nedenin, canla başla çalışarak Hayır Çarşısı’nın tefrişatını ve altyapısını hazır hale getirmeyi başaran, TÜMKASDER Yardımeli Platformu Başkanı Buket Güven ve Yönetim Kurulu’nun sergilediği duyarlı kimlik ve Kadına Şiddetin sembolü Özgecan’ın bir simge olarak sürekli hatırlanmasına katkı sağlamak olduğunu belirterek, kadına şiddetin durdurulması yönünde bizim de duyarlı bir dernek olarak çaba göstermemiz gerektiğine inanıyorum” dedi.

Buket Güven de, ortaklaşa aldıkları bu kararın kendilerini çok memnun ettiğini belirterek, Özgecan’ı hatırlatmak ve hatırlatmak da duyarlılığımızı göstermek açısından çok önemli. Yardımeli Platformunda yaptığımız çalışmalar noktasında TÜMKASDER’in bünyesinde olmamız bir bilinç meselesidir. Biz, vilayet farkı gözetmeksizin farklı coğrafyalardan bir araya gelerek insanlara yardım elimizi uzatmaya çalışan bir platformuz. Yardım ettiğimiz insanların vilayetlerini ve kimliklerini ayırt etmiyoruz. Bu nedenle Kastamonulu olmamız, Adanalı olmamız, Samsunlu olmamız, Diyarbakırlı olmamız da yaptığımız işlerin niteliğini ve hayır köprülerimizi zenginleştirmektedir. TÜMKASDER çatısı altında olmamızın varoluş amacını kavrayan, doğru algılayan ve bu iyilik hareketinin içinde yer almanın önemini bilenler bizleri anlayabilirler.  Yaptıklarımız gurur verici, ilham alınacak bir sevgi hareketidir” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@