Ordudan ayrılan uzman çavuş Tanju Aydemir sanayide çırak oldu

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı Kavuşak Ana Üst Bölgesi'nde 2 yıl Uzman Çavuş olarak görev yaptıktan sonra, baskı gördütğü iddiasıyla sözleşme yenilemeyerek ordudan...

Haberler 29.07.2016, 12:38
Ordudan ayrılan uzman çavuş Tanju Aydemir sanayide çırak oldu
Gürkay GÜNDOĞAN / ZONGULDAK, () - HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı Kavuşak Ana Üst Bölgesi'nde 2 yıl Uzman Çavuş olarak görev yaptıktan sonra, baskı gördütğü iddiasıyla sözleşme yenilemeyerek ordudan ayrılan 28 yaşındaki Tanju Aydemir, şimdi sanayide çırak olarak çalışıyor.
Zonguldaklı Tanju Aydemir, vatani görevini yaptıktan sonra, Eylül 2013’de Piyade Uzman Çavuş olarak Çukurca 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı Kavuşak Ana Üst Bölgesi’nde göreve başladı. Tanju Aydemir, 31 Aralık 2015’de sözleşmesinin sona ermesinden sonra kendi isteğiyle sözleşme yenilemeyerek ordudan ayrıldı. Memleketine dönen Aydemir, sanayi sitesinde oto tamir dükkanında çırak olarak çalışarak geçimini sağlıyor.

RÜTBELİLERİN BASKISI

Tanju Aydemir, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili tutuklanan Genelkurmay Başkanlığı Personel İşlem Daire Başkanı Tuğgeneral Uğur Şahin'in, Kavuşak Ana Üst Bölgesi'nde görev yaptığı dönemde kendileri uyguladığı baskı ve yıldırma politikaları nedeniyle ordudan ayrıldığını öne sürdü. Aydemir şöyle dedi:

"Üst rütbelilerin uzman çavuşlar üzerinde baskılarını gördük. Üst rütbelilerin, paşaların sürekli bir baskısı oluyordu bize karşı. En ufak bir yanlışımızda, hareketimizde atılabileceğimizi söylüyorlardı. Bize, 'Atılmanız iki dudağımızın arasında' diyorlardı."

Çeşitli nedenlerle kendisi gibi bir çok arkadaşının ordudan ayrıldığını söyleyen Aydemir, "Evli olan, borcu, çoluk çocuğu olanlar sessiz kalıyor, haklı oldukları durumlarda bile kendilerini savunamıyorlardı" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@