Ölü ele geçirilen hırsızlık şüphelisinin elindeki tabancayı nereden bulduğu araştırılıyor

SARAKYA'nın Karasu İlçesi'nde hırsızlık şüphelisi olarak yakalanıp getirildiği Karasu İlçe Adliyesi'nden polislerin elinden kurtulup kaçan, 'dur' ihtarına uymayınca polislerin açtığı ateş sonucu vurulan 19 yaşındaki Mazlum Kaynak’ın ölü ele geçirilmesi ile ilgili soruşturma başlatıldı. Şüpheliye 'dur' ihtarı ardından ateş eden 3 polis memuru ifade verirken, ölü ele geçirilen şüphelinin elinde bulunan kurusıkıdan bozma tabancayı nereden bulduğu ise araştırılıyor..

Haberler 15.08.2015, 17:11
Ölü ele geçirilen hırsızlık şüphelisinin elindeki tabancayı nereden bulduğu araştırılıyor

SARAKYA'nın Karasu İlçesi'nde hırsızlık şüphelisi olarak yakalanıp getirildiği Karasu İlçe Adliyesi'nden polislerin elinden kurtulup kaçan, 'dur' ihtarına uymayınca polislerin açtığı ateş sonucu vurulan 19 yaşındaki Mazlum Kaynak’ın ölü ele geçirilmesi ile ilgili soruşturma başlatıldı. Şüpheliye 'dur' ihtarı ardından ateş eden 3 polis memuru ifade verirken, ölü ele geçirilen şüphelinin elinde bulunan kurusıkıdan bozma tabancayı nereden bulduğu ise araştırılıyor.

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezinde 2 ay önce meydana gelen hırsızlık olaylarının şüphelisi olarak aranan Mazlum K.'yı İstanbul'da yakalayarak Karasu İlçesi'ne getirdi. Geceyi Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde geçiren şüpheli Mazlum Kaynak ifadesinin alınması ardından hakkında düzenlenen evrakla dün sabah saatlerinde Karasu Adliyesi'ne sevkedildi.

Hükümet konağında ikinci katta bulunan adliyede ifade vermek üzere mahkeme salonuna getirilen 19 yaşındaki şüpheli kimlik bilgilerinin verilmesi sırasında kelepçeleri çıkartıldığı anda yanında bulunan polis memuru Fesih B.yi iterek etkisiz hale getirip ikinci kattan atlayarak kaçmaya başladı.

Olayda başı kalorifer peteğine çarpan polis memuru yaralanırken, kaçan şüpheli Mazlum K.'ı, izini kaybettirdi. Daha önce Karasu İlçesi'ne hırsızlık amaçlı olarak geldiği belirlenen genci bulabilmek için Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler bölgede arama yaptı. Yaklaşık 40 dakika sonra adliyeye 500 metre uzaklıktaki Kabakoz Mahallesi Meslek Lisesi arkasında bulundu. Elinde silah bulunan şüpheliye polisler 'dur' ihtarı yaparak uyarı ateşi açtı. Ancak şüpheli Mazlum Kaynak kaçmayı sürdürünce açılan ateşle öldü. Sol ayağından ve sol göğsünden vurularak ölen 19 yaşındaki gencin üzerinde ise kuru sıkıdan bozma tabanca bulundu

Karasu Cumhuriyet Savcılığı ölüm sonrasında hırsızlık şüphelisine dur ihtarında bulunarak ateş eden Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli 3 polis memurunun ifadelerini aldı Savcılık gencin ölümüne neden olan kurşunun hangi tabancadan çıktığının belirlenmesi için tabancaları krimanal incelemeye gönderildi. Bu arada firari gencin tabancayı nereden temin ettiğinin belirlenmesi için de kapsamlı araştırma başlatıldı.

Araştırmada gencin kaçtıktan sonra geçen 40 dakikalık süre içerisinde tabancayı nereden temin ettiğinin tespiti için bölgede bulunan güvenlik kameraları tek tek incelenmeye alındı. Polis kurşunuyla ölen Mazlum Kaynak’ın İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsisi ardından cesedi ailesine teslim edildi.

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@