Nusaybin'den göç başladı

MARDİN Nusaybin'de, PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması için operasyon yapılacağının açıklanmasından sonra, ilçeden göç başladı. Daha operasyon başlamadan...

Haberler 13.03.2016, 11:44
Nusaybin'den göç başladı
dha - MARDİN Nusaybin'de, PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması için operasyon yapılacağının açıklanmasından sonra, ilçeden göç başladı. Daha operasyon başlamadan çıkan çatışmalar nedeniyle 4 mahalleyi birbirine bağlayan Çağ Çağ Caddesi'ndeki esnaf işyerlerini açamadı. Operasyonda yer alacak bazı tankların okulların bahçelerine yerleştirildiği görüldü.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın hendek ve barikat operasyonu yapılacağını açıkladığı Nusaybin İlçesi'nde hareketlilik sürüyor. Bu kapsamda operasyonda kullanılacak bazı tanklar ilçedeki Emire Gözü Anadolu Lisesi bahçesine yerleştirildi. Operasyon hazırlıkları ile birlikte ilçede özellikle başta hendek ve barikatların bulunduğu mahallelerden olmak üzere birçok noktadan göç başladı. Bazı aileler imkanları ölçüsünde buldukları araçlarla yanlarına alabildikleri eşyasını alarak ilçeden ayrılmaya başladı. Şimdiye kadar sokağa çıkma yasağının 6 kez uygulandığı Nusaybin İlçesi'nden göç edenlerin bir kısmının hendek ve barikat olmayan mahalleler ile yakın köylerdeki akrabalarının yanlarına gittikleri öğrenildi. Göç nedeniyle ilçe otobüs terminalinde de yoğunluk yaşanırken, bu yoğunluğun artacağı belirtiliyor.

ÇATIŞMALARDAN ESNAF KEPENK AÇAMIYOR

Nusaybin'de operasyon hazırlığı yapılırken, 4 mahalleyi birbirine bağlayan Çağ Çağ Caddesi üzerinde bulunan esnafın zaman zaman çıkan küçük çaplı çatışmalar nedeniyle işyerlerini açamadıkları görüldü. Hendek ve barikatlarla tamamen kapatılan Abdulkadir Paşa, Fırat, Dicle ve Yeni Şehir mahallelerini birbirine bağlayan Çağ Çağ Caddesi, 4 ay önce PKK'lı teröristler tarafından cadde üzerinde barikat kurularak trafiğe kapatılmıştı. Trafiğe kapanan caddenin giriş ve çıkışlarında nöbet tutan polislerin zaman zaman saldırıya uğraması ve çatışmaların yaşanması nedeniyle cadde üzerinde 100'den fazla iş yeri uzun süredir kepenklerini açamadıklarını söyledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@