Mutlulukları Karelere Yansıdı: Çukurova'nın En Güzel Köpekleri Seçildi!

ANKARA (ANKA) – Çukurova Belediyesi Sokak hayvanlarına yönelik duyarlılığı artırmak amacıyla ilkini geçen yıl yaptığı En Güzel Köpek Yarışması’nı ikinci kez düzenledi. Yarışmaya katılan köpeklerin neşesi kadar jüri ve sahiple

Haberler 05.05.2015, 12:04
Mutlulukları Karelere Yansıdı: Çukurova'nın En Güzel Köpekleri Seçildi!

ANKARA (ANKA) – Çukurova Belediyesi Sokak hayvanlarına yönelik duyarlılığı artırmak amacıyla ilkini geçen yıl yaptığı En Güzel Köpek Yarışması’nı ikinci kez düzenledi. Yarışmaya katılan köpeklerin neşesi kadar jüri ve sahiplerinin mutluluğu karelere yansırken renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Soner Çetin, “Sokaktaki dostlarımızın dostu olmaya devam edeceğiz” dedi.

-SOKAKDAKİ TÜRDEŞLERİNDEN ŞANSLILAR...-

Çukurova Belediyesi tarafından Doğal Park Amfi Tiyatro’da bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen En Güzel Köpek Yarışması’na yoğun ilgi gösterildi. Çok sayıda Çukurovalının izlediği yarışmaya 100 civarında köpek katıldı. Bazı köpeklerin rengârenk giysileri maharetleri ve aldıkları komutları harfiyen uygulamalarıyla ilgi çektiği etkinlikte onlarca çeşit sokak hayvanı görücüye çıktı, izleyenleri hayran bıraktı. Etkinliği ailesiyle birlikte izleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, sözlerine “Ben bu kadar güzel ve çeşitli köpeği ilk kez bir arada görüyorum” diye başladı.

-KEDİLER VE KÖPEKLERİN KALICI DOSTUYUZ-

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin bu tür etkinliklerin yaşam kalitesini artırdığını ve sokaktaki canlılara karşı kalıcı bir duyarlılık geliştirdiğine dikkat çekerken “Adana’da hayvan barınağı olan tek ilçe Çukurova ilçesidir. Buradaki küçük dostlarımız sahiplendirilmeyi bekliyor ama sahiden sahiplenecekseniz sahiplenin” diye konuştu. Yarışmada büyük ırkta Erdem İçer (Labrador), Suat Özpolat (Aksaray Maraklı), Mustafa Can Ballıgüzel (Alman kurdu); küçük ırkta ise Arzu Dağgecen (Şivava), Epil Özyazgan (Boo) ve Feyza Durmaz (Pekines)köpekleriyle ilk üç dereceyi paylaştılar. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@