Muş Valiliği: İkinci Bir Emre Kadar…

Muş Valiliği, Varto ilçesinde, PKK mensupları tarafından çok sayıda mayınlama ve tuzaklama yapıldığını bildirirken, asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Haberler 16.08.2015, 14:57
Muş Valiliği: İkinci Bir Emre Kadar…

MUŞ (ANKA) – Muş Valiliği, Varto ilçesinde, PKK mensupları tarafından çok sayıda mayınlama ve tuzaklama yapıldığını bildirirken, asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Muş Valiliği’nden yapılan açıklamada, 15 Ağustos 2015 tarihinden itibaren, Varto ilçesi şehir merkezinde PKK terör örgütü mensupları tarafından çok sayıda mayınlama ve tuzaklama yapıldığı belirtilerek, “Bu tuzaklamaların imhası esnasında vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması başta olmak üzere, asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, ilimiz Varto ilçesinde, 16 Ağustos 2015 günü saat 08.30 itibari ile ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir” denildi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@