Muş'ta 1 albay ve 1 hakim tutuklandı

DARBE girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan Muş Garnizon Komutan Yardımcısı Piyade Kurmay Albay İsmail Işık tutuklandı. Muş'ta ayrıca 1 hakim tutuklanırken, 3 hakim ile Emniyette görevli Amir ve Başkomiser...

Haberler 18.07.2016, 11:52
Muş'ta 1 albay ve 1 hakim tutuklandı
DARBE girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan Muş Garnizon Komutan Yardımcısı Piyade Kurmay Albay İsmail Işık tutuklandı. Muş'ta ayrıca 1 hakim tutuklanırken, 3 hakim ile Emniyette görevli Amir ve Başkomiser gözaltına alındı.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
"Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevlerini yapmasını kısmen engellemeye yönelik bu girişime iştirak ettiği değerlendirilen, ele geçirilen belgelerde Muş ili Sıkıyönetim Garnizon Komutanı olarak adı geçen İlimiz 49'uncu Motorlu Piyade Tugay Komutan Yardımcılığında görevli Piyade Kurmay Albay İsmail Işık, 16 Temmuz günü gözaltına alınmış ve 17 Temmuz çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır. 'Anayasayı ihlal ve silahlı terör örgütüne üye olma' suçları kapsamında yasadışı faaliyetlerde bulundukları yönünde kuvvetli şüphenin varlığı nedeniyle, Muş Cumhuriyet Başsavcılığında görev yapan hakimler Halime Kotiloğlu ve Hüsamettin Uyan, Varto Cumhuriyet Başsavcılığında görevli hakim Nuri Adikti gözaltına alınarak haklarında işlem başlatılmıştır. Bulanık Cumhuriyet Başsavcılığında görev yapan Hakim Fatih Özkan gözaltına alınmış ve çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır. Ayrıca, Malazgirt İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Emniyet Amiri Beyhan Ceylan ile Başkomiser Mehmet Türker Tuncer, Malazgirt Emniyet Müdürlüğünde görevli personele kanunsuz olarak emir verdikleri tespit edildiğinden, gözaltına alınarak Malazgirt Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilmişlerdir."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@