Mersin'de sahile ölü balıklar vurdu

SEYHAN Nehri'nin Mersin'in Tarsus İlçesi'nde denize döküldüğü yerde sahile ölü balıklar vurdu. Çukurova bölgesinin en büyük nehirlerinden biri olan Seyhan Nehri'nin Tarsus'un Baharlı Mahallesi'nde...

Haberler 20.04.2016, 15:17
Mersin'de sahile ölü balıklar vurdu
SEYHAN Nehri'nin Mersin'in Tarsus İlçesi'nde denize döküldüğü yerde sahile ölü balıklar vurdu.

Çukurova bölgesinin en büyük nehirlerinden biri olan Seyhan Nehri'nin Tarsus'un Baharlı Mahallesi'nde denize döküldüğü yerde yaşanan balık ölümleri başta balıkçılar olmak üzere bölgede yaşayan vatandaşları endişelendiriyor. Ölümlerinin, Seyhan Nehri ile denize yakın bir noktada birleşen kirli fabrika atıklarını taşıyan nehirden kaynaklanabileceğini belirten vatandaşlar yetkililerden yaşanan ölümlerle ilgili çalışma başlatmalarını istedi.

Bölgede uzun zamandan beri balıkçılık yapan vatandaşlar, "Fener bölgesi olarak belirttiğimiz yere gittik. Kıyıda çok sayıda kefal balığının kıyıya vurduğunu görünce çevrede başka ölümlerin olup olmadığını öğrenmek için kıyı boyunca dolaştık. Deniz ve nehrin içinde de başta balık olmak üzere, yengeç ve diğer canlılar olmak üzere çok sayıda canlı ölmüş. Yetkililerden acilen burada inceleme başlatmasını talep ediyoruz" diye konuştu.

Öte yandan balık ölümleriyle ilgili İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı bildirildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@