Manisalılar valisi ve savcısıyla meydanlarda

MANİSA'da, darbe girişimine karşı protestolarını sürdüren vatandaşlara Manisa Valisi Hakan Güvençer, İl Jandarma Komutanı Albay Bülent Mercan, ve Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek de destek verdi.

Haberler 18.07.2016, 08:13
Manisalılar valisi ve savcısıyla meydanlarda
MANİSA'da, darbe girişimine karşı protestolarını sürdüren vatandaşlara Manisa Valisi Hakan Güvençer, İl Jandarma Komutanı Albay Bülent Mercan, ve Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek de destek verdi. Gözaltıların devam edeceğini belirten ve 40'a yakın hakim ve savcının gözaltına alındığını söyleyen Şimşek, "Ancak hiçbir şekilde gaflete kapılmayın. Bazı sıkıntılar devam ediyor, her an uyanık olun. Ülke için bu gerekiyor" dedi.

Manisa'da darbe girişiminin engellemesinin ardından 'Sokağı terk etmeyin' çağrılarıyla sokağa dökülen vatandaşlara Manisa Valisi Hakan Güvençer, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, İl Jandarma Komutanı Albay Bülent Mercan, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve ilçe belediye başkanları da destek verdi.
Manolya Meydanı'nda toplanan vatandaşlar mehter marşları eşliğinde darbe girişimini protesto etti. Meydanda vatandaşlara seslenen AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, darbeye girişenleri lanetledi. Baybatur, "Büyük bir başarı gösteriyorsunuz. Çok şükür bir avuç cuntayı yüzde 90 seviyesinde püskürttük. Ama bu çakallara meydanı bırakmadık, bırakmayacağız. Meydanlarda olacağız. Aslanlar sizler bu meydanlarda olursanız çakallar, FETÖ'nun iti buraya gelemez" dedi.

Vatandaşların 'İdam istiyoruz' sözleri üzerine, AK Partili Baybatur, "İnşallah o da olacak. Gereken neyse o da yapılacak. Vatana, sizlerin vergisi ile alınmış tankla tüfeği bu millete çeviren kalleşlere en büyük cevabı verdik, gerekirse kafalarına da sıktık. Bunların yaptığını Yunan ordusu yapmadı. Allah hepsinin belasını versin. Ancak dikkatli olacağız. Günahsız, hiçbir suçu olmayan askere, polise el kaldırmayacağız. Taşkınlık yapmayacağız" dedi.

"40'A YAKIN HAKİM VE SAVCI GÖZALTINDA"

Meydandaki protestoya katılan Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, gözaltına alınanlarla ilgili bilgi verdi. Başsavcı Şimşek, "Ülkemiz çok olağanüstü bir dönem geçiriyor. Yıllardır bu devletin içine yuvalanan, devletin her türlü imkanından istifa eden bir ihanet şebekesi mensubu, ordu içindeki bir grup ile bunları destekleyen bazı sivil veya diğer gruplar ülkenin siyasi iktidarına ve Cumhurbaşkanına karşı darbe girişiminde bulundu. Sizler sayesinde büyük bir aşama kaydettik. Ancak hiçbir şekilde gaflete kapılmayın. Bazı sıkıntılar devam ediyor, her an uyanık olun. Ülke için bu gerekiyor. Çalışmalarımız devam ediyor. Garnizon Komutanı ve merkez komutanını bu girişimin içinde olduklarını düşünerek gözaltına almış vaziyetteyiz. Şuan savcılıkta sorgudalar, yasal işlemleri devam ediyor. Yasalar çerçevesinde gereken yapılacaktır. En ufak endişeniz olmasın, her daim dik durduk. Yargı süreci devam ediyor. Yeni gözaltılar olur. Bu ihanet şebekesinin yargı içinde de yapılanması vardı. Yargı camiası içinde 2 bin 745 kişi açığa alındı. Manisa'da da 40'a yakın paralel ihanet şebekesi mensubu olduğu tespit edilen hakim ve savcı hakkında yasal işlemler devam ediyor. Merkezde 9 tanesi gözaltına alındı. Evlerinde işyerlerinde ve araçlarına gerekli aramalar yapıldı. Yasal süreçle ilgili en ufak endişeniz olmasın. Bu vatan için nereye kadar gidilecekse gideceğiz" diye konuştu.

Manisa Valisi Hakan Güvençer de, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti bütünüyle suç şebekesinin bir caniler topluluğunun hedefi haline getirilmiş ama burnu sürtülerek bu aziz milletin karşısında diz kırmıştır. Kastedilen doğrudan doğruya Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurumları olduğu kadar milletin kendisidir. Sadece canımıza kastedilmedi. Bizler aziz vatan için gerektiğinde canımızı seve seve feda ederiz. Ancak canımızdan daha kıymetli değerlerimize kast edilmiştir. Bu milletin ırzına, namusuna, ahlakına, iradesine kast edildiğinde işte bu millet böyle cevap vermiştir. Bu gücü aşabilecek dünyada herhangi bir güç görmüyorum. Hiç kuşkunuz olmasın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu badireyi atlattığı şu aşamada tüm kurumlarıyla milletinden destek alarak, milletinin yolunu açmak ona hizmet sunmak üzere dimdik ayaktadır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından meydanı terk etmeyen vatandaşlar demokrasi nöbetini sürüyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@