Makedonyalı genç kız 'Sarımsak güzeli' oldu

KASTAMONU'nun Taşköprü Belediyesi'nce bu yıl 29'uncusu düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali kapsamında yapılan yarışmada Makedonya halk oyunu ekibinden Eva Stankowsko 'Sarımsak güzeli' seçildi.

Haberler 16.08.2015, 14:30
Makedonyalı genç kız 'Sarımsak güzeli' oldu

(DHA) - KASTAMONU'nun Taşköprü Belediyesi'nce bu yıl 29'uncusu düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali kapsamında yapılan yarışmada Makedonya halk oyunu ekibinden Eva Stankowsko 'Sarımsak güzeli' seçildi.

Cumhuriyet Caddesi'nde yapılan yarışma öncesi yabancı gruplar yöresel kıyafetleriyle halk gösterileri sundu. Daha sonra festivale katılan yabancı ve Türk halk oyunları ekibinden 15 kız, kırmızı halı üzerinde yürüyerek performans sergiledi. Yaklaşık 2 saat süren yarışmaya katılanlar büyük ilgi gösterdi. 6 jüri üyesinin değerlendirmesinde, Macaristanlı Fannt Stabo festival güzeli, Makedonyalı Eva Stankowsko sarımsak güzeli ve Türkiye'den Kübra Aksöz ise Pompeiopolis güzeli seçildi. Kaymakam Zafer Coşkun ve Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, dereceye giren yarışmacılara birer bağ sarımsak, plaket ve çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@