Kurban Bayramı İçin 366 Çadır Kurdular

Yenimahalle Belediyesi, vatandaşların huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor.

Haberler 30.08.2015, 14:27
Kurban Bayramı İçin 366 Çadır Kurdular

ANKARA (ANKA) - Yenimahalle Belediyesi, vatandaşların huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. 366 çadır kapasiteli Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda ise belediye ekipleri arı gibi çalışıyor. Bir yandan kurulacak çadırlar için parsel çizimi ve numaralandırma yapılırken, bir yandan da çevre düzenlemeleri son sürat devam ediyor.

Başkentin en büyük ve en modern kurban satış ve kesim yeri olan ve her kurban bayramında dolup taşan Yakacık’ta, bayramın bayram tadında geçmesi için tüm ayrıntılar düşünüldü.

Bu yıl 366 çadıra ev sahipliği yapacak Yakacık’ta çadırlar, 5-6 Eylül’de kurulmaya başlayacak. 7 Eylül’de ise kurbanlıklar alana giriş yapacak. Bu yıl yaklaşık 11 bin büyükbaş, 7 bin küçükbaş hayvanın satışının yapılacağı Yakacık’ta, kurban satıcılarının çadırlarını kurarken herhangi bir sıkıntı yaşamaması için parsel çizimi ve numaralandırma yapılıyor.

-SOKAK NUMARALANDIRMASI YAPILACAK-

Yakacık’ta su ve elektrik altyapısını da yenileyen ekipler, hem kurban satıcılarına hem de kurban alıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla bu yıl alanda sokak numaralandırması yapacak. Böylece vatandaş, tabelaları takip ederek kurbanlık aldığı çadırı kolaylıkla bulabilecek.

-KESİMHANE YENİLENDİ, OTOPARK GENİŞLEDİ-

Yine Yenimahalle Belediyesi’nin hizmete sunduğu ve 5 dakikada kesim yaparak vatandaşa büyük kolaylık sağlayan otomatik kesimhanelerdeki tüm makinalar daha hijyenik ve rahat şartlarda hizmet verebilmek için yenilendi.

Seyyar duş ve tuvaletlerin de yenilendiği Yakacık’ta ayrıca park sıkıntısı yaşanmaması için otopark alanı da genişletildi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@