Kuralsızlığa Geçit Yok

ANKARA (ANKA)- Ankara Çankaya Belediyesi,  esnaf ve seyyar satıcılara yönelik düzenli yaptığı denetimlerle,  çevre ve insan sağlığını koruyacak önlemleri alıyor. Çankaya Belediyesi yaptığı denetim çalışmalarında, yasa ve kur

Haberler 10.05.2015, 13:46
Kuralsızlığa Geçit Yok

ANKARA (ANKA)- Ankara Çankaya Belediyesi,  esnaf ve seyyar satıcılara yönelik düzenli yaptığı denetimlerle,  çevre ve insan sağlığını koruyacak önlemleri alıyor.

Çankaya Belediyesi yaptığı denetim çalışmalarında, yasa ve kurallara uymayan işletmelere, seyyar, satıcılara ve pazarcılara göz açtırmadı. Belediyenin yaptığı denetimlerde işletmelerin en çok haksız rekabete yol açacak şekilde tabela ve bez afiş kullanması dikkat çekti. Belediye kurallara ve eşitlik ilkesine aykırı davranan bu işletmelere önce uyarıda bulunuyor, uyarı dikkate alınmadığı takdirde tabela ve afişleri topluyor ve ardından yinelenirse idari para cezası uyguluyor.

 -RUHSATA AYKIRI İŞLETMELERE MÜHÜR-

Belediye, kent merkezinde faaliyet gösteren işportacılara da izin vermiyor. Son bir ayda yapılan denetimlerde yakalanarak depoya teslim edilen işporta tezgahı sayısı 31 olurken kokoreç, mısır, midye, kestane, köfte gibi gıda ürünlerinin satıldığı seyyar tezgâhlardan da 22’sine el kondu. Seyyar satıcılık yaptığı için otoparka çekilen ve ruhsatı alınan araç sayısı ise 170.

Son bir ayda ilgili birime gelen 813 şikâyeti değerlendiren Belediye’nin, inşaat, tadilat ve çöple ilgili 240; işyeri ile ilgili 170; gürültü konusunda 12; seyyar satıcılar konusunda 122 ve çeşitli konularda da 269 işlem yaptı. Ruhsata aykırı çalışan işyerleri ise belediye encümen kararıyla mühürlendi. Belediye, ilçede özellikle kent merkezini mesken tutan 528 dilenciyi de güvenlik birimlerine teslim etti.(ANKA)

(MLT/ÖZK)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@