Kum Çay taştı, bağlar sular altında kaldı

MANİSA'nın Saruhanlı İlçesi'nden geçen Gediz Nehri'ne bağlı Kum Çayı'nın debisi, yağmur sularıyla yükselince taşkın oldu. Saruhanlı'dan geçen Kum Çayı'nda, dün etkisini arttıran yağışın ardından taşkın yaşandı. Çay çevresindeki...

Haberler 05.03.2016, 18:46
Kum Çay taştı, bağlar sular altında kaldı
MANİSA'nın Saruhanlı İlçesi'nden geçen Gediz Nehri'ne bağlı Kum Çayı'nın debisi, yağmur sularıyla yükselince taşkın oldu.

Saruhanlı'dan geçen Kum Çayı'nda, dün etkisini arttıran yağışın ardından taşkın yaşandı. Çay çevresindeki üzüm bağları ile sebze bahçeleri sular altında kaldı. Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, tarım arazilerinde çiftçilerle birlikte inceleme yaptı. Bağlardaki asmaların boyuna gelen yağmur suları ile birlikte bazı direklerin yıkıldığını da söyleyen Okur, "İki gündür etkili olan sağanak yağışın dün akşam şiddetlenmesinden sonra Gediz'in bir kolu olan Kumçay'ın taşması sonucunda ilçemizde bazı tarım arazilerinde hasar meydana geldi. Bu taşmalardan dolayı 3 bin dönüme yakın arazinin su altında kaldığını tahmin ediyoruz. Tabi su altında kalan arazilerin geneli bağ olmakla beraber kış sebzesi ekili olan arazilerimiz de var. Yaklaşık 600 dönümde ıspanak, brokoli, lahana ekiliydi. İlerki günlerde İlçe Tarım Müdürlüğümüzün ve Ziraat Odası'ndaki ziraat mühendisi arkadaşlarımız ile beraber kesin hasar tespiti yapacağız. Önümüzdeki günlerde bu su çekilirse gerekli tedbiri alacağız" dedi.

Çiftçi Taner Saruhan ise Kum Çay'ın çevresinde sebze bahçesi bulunan üreticilerin mağdur olduğunu söyledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@