Keşan'da Saros'un akciğerleri kül oldu tahribat havadan görüntülendi

EDİRNE’nin Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Keşan İlçesi’ne bağlı Sazlıdere Köyü’nde geçen Haziran ayında çıkan ve 4 günde kontrol altına alınabilen orman yangınının verdiği...

Haberler 04.07.2016, 11:36
Keşan'da Saros'un akciğerleri kül oldu tahribat havadan görüntülendi
EDİRNE’nin Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Keşan İlçesi’ne bağlı Sazlıdere Köyü’nde geçen Haziran ayında çıkan ve 4 günde kontrol altına alınabilen orman yangınının verdiği tahribat havadan görüntülendi.

İlçeye bağlı Sazlıdere ile Gökçetepe Köyü arasındaki ormanlık alanda, geçen 24 Haziran’da bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle yangın kısa sürede geniş alana yayıldı. Yangın 4 gün sonra Gökçetepe Köyü’ndeki yerleşim alanına ulaşmadan rüzgarın etkisini kaybetmesiyle güçlükle kontrol altına alınarak söndürüldü. Söndürme çalışmalarına 5 helikopter, 36 arazöz, 17 su ikmal aracı, 7 iş makinesi ve 190 orman işçisi katıldı. Yangında, 40 hektarlık kızılçam ormanı kül olurken, 2 ev, meyve bahçeleri, ekili alanlar ve çok sayıda arı kovanı da zarar gördü.

SAROS'UN AKCİĞERLERİ KÜL OLDU

Paramotor Pilotu Yılmaz Özkaya, Saros Körfezi’nin akciğerleri olan bölgede uçuş yaparak, yangın sonrası oluşan tahribatı havadan görüntüledi. Orman yangınında bazı alanların tamamen kül olduğu görülürken, alevlerden en çok genç ağaçların etkilendiği belirlendi. Geçtiğimiz hafta bölgeye giden Edirne Valisi Günay Özdemir, zarar gören alanda teknik incelemenin sürdüğünü ve en kısa sürede ağaçlandırma çalışmalarına başlanacağını bildirdi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@