Kendileri hakkında suç duyurusunda bulundular

DÜŞÜNCE Özgürlüğü Ağı üyeleri; İzmir, İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı olarak, bir süre önce televizyon programına telefonla bağlanan ve söyledikleri nedeniyle hakkında dava açılan Ayşe Özçelik ile ilgili, "Biz de bu suç ise...

Haberler 02.05.2016, 12:58
Kendileri hakkında suç duyurusunda bulundular
DÜŞÜNCE Özgürlüğü Ağı üyeleri; İzmir, İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı olarak, bir süre önce televizyon programına telefonla bağlanan ve söyledikleri nedeniyle hakkında dava açılan Ayşe Özçelik ile ilgili, "Biz de bu suç ise işledik" diyerek savcılığa dilekçe verdi, kendileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Düşünce Özgürlüğü Ağı İzmir üyeleri Süleyman Eryılmaz, Mehmet Tursun ve Nazmiye Özen, bugün İzmir Adliyesi'ne gelerek savcılığa kendileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Grup adına konuşan Eryılmaz, "8 Ocak 2016 tarihinde bir televizyon programına telefonla bağlanan Ayşe Özçelik hakkında, 'Türkiye'nin Güneydoğu'sunda neler yaşanıyor farkında mısınız? Burada doğmamış çocuklar, insanlar öldürülüyor. Burada yaşananlar ekranlarda, medyada çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. Yazık, insanlar, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın' dediği için dava açıldı. Bu sözleri aynen tekrarlayan 29 kişi hakkında da İstanbul Bakırköy 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Şimdi aynı sözleri tekrarlayarak o suça bir daha katılacağız. Bizim İzmir'de verdiğimiz dilekçelerin birer örneğini İstanbul ve Ankara'daki arkadaşlarımız da adliyeye giderek verecek. Her ay o ay içinde yaşanan ifade özgürlüğü ihlallerine karşı toplu tepkilerimizi biriktirip, o ayın ilk pazartesi günü bulunduğumuz il veya ilçe adliyelerinin önünde açıklama yaptıktan sonra, devletin suç saydığı düşünceleri içeriğine katılsak da katılmasak da tekrarlayarak suçlu sayısını arttıracağız" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@