Kahramanmaraş Ve Kilis'te Teröre Tepki

KAHRAMANMARAŞ ve Kilis'te toplanan gruplar, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından yapılan saldırıda 16 askerin şehit olması protesto edildi. Türk bayraklarıyla yürüyerek PKK aleyhine slogan atan gruplar, teröre tepki gösterip şehitler için saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudu.

Haberler 08.09.2015, 00:23
Kahramanmaraş Ve Kilis'te Teröre Tepki
(DHA)- KAHRAMANMARAŞ ve Kilis'te toplanan gruplar, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından yapılan saldırıda 16 askerin şehit olması protesto edildi. Türk bayraklarıyla yürüyerek PKK aleyhine slogan atan gruplar, teröre tepki gösterip şehitler için saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudu.

Kahramanmaraş'ta akşam saatlerinden itibaren Onikişubat Parkı'nda Alperen Ocakları öncülüğünde bir araya gelen kalabalık, Türk bayraklarıyla Necip Fazıl Kültür Merkezi'ne kadar yürüdü. Terör örgütü PKK aleyhine slogan atan kalabalık, Dağlıca bölgesine PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıyı protesto etti. Terörü kınayan kalabalık, güvenlik önlemi alan çevik kuvvet polisleriyle birlikte şehitler için saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı ve Fatiha okudu. Kalabalık, Alperen Ocakları Akdeniz Bölge Başkanı Fatih Rüştü Kayıran tarafından yapılan basın açıklamasının ardından dağıldı. Kent merkezinde bir grup ise, araçlarıyla oluşturdukları konvoyla klakson çalarak şehir turu yapıp teröre tepki gösterdi.

AFŞİN VE GÖKSUN'DA TERÖRE TEPKİ

Kahramanmaraş'ın Afşin ve Göksun ilçelerinde de bir araya gelen vatandaşlar, yürüyüş ve araç konvoylarıyla teröre lanet okudu. Afşin'de yürüyüş yaptıktan sonra şehitlikte toplanan kalabalık, şehitler için dua etti. Göksun'da ise, yürüyerek oluşturdukları araç konvoylarıyla tur atan gruplar, terör örgütü PKK aleyhine slogan atıp teröre tepki gösterdi

KİLİS'TE TERÖRE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

Kilis'te ise akşam saatlerinde Recep Tayyip Erdoğan Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'İmralı Apo’ya mezar olacak', 'Her Türk asker doğar' sloganları atarak terörü protesto etti. Polislerin güvenlik önlemleri arasında kent merkezine yürüyen kalabalık, Dağlıca saldırısını protesto edip teröre tepki gösterdi. Kalabalık, daha sonra oluşturdukları konvoyla tepkilerini sürdürdü.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@