Jet ski ile gulete çarpan baba-kız yaralandı

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'ndeki bir su sporları işletmesinden kiraladıkları jet ski ile denize açılan baba- kızı, kıyıdan 150 metre açıkta gulete çarpınca yaralandı. Yaralılar ambulansla kaldırıldığı hastanede tedaviye alınırken, Marmaris Su Sporları Kooperatif Başkanı Salih Tunç, parkur sayılarının artmasının su sporları kazalarını arttırdığını söyledi..

Haberler 14.08.2015, 15:12
Jet ski ile gulete çarpan baba-kız yaralandı

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'ndeki bir su sporları işletmesinden kiraladıkları jet ski ile denize açılan baba- kızı, kıyıdan 150 metre açıkta gulete çarpınca yaralandı. Yaralılar ambulansla kaldırıldığı hastanede tedaviye alınırken, Marmaris Su Sporları Kooperatif Başkanı Salih Tunç, parkur sayılarının artmasının su sporları kazalarını arttırdığını söyledi.
Olay, dün saat 16.30 sıralarında, İçmeler Mahallesi'ndeki bir otelin önünde meydana geldi. Bu yıl açılan bir su sporu istasyonundan kiraladığı jet ski ile denize açılan 41 yaşındaki Hakan Sürücü ile kızı 16 yaşındaki Ayperi Sürücü, bir süre denizde gezdikten sonra kıyıdan 150 metre açıkta ilerleyen gulete çarptı. Çarpmanın şiddetiyle denize savrulan baba-kız, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Tedavisi süren yaralılardan baba Hakan Sürücü'nün durumunun ciddiyetini koruduğu, kızı Ayperi Sürücü'nün ise sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. İlçe Sportif Kurulu ve Sahil Güvenlik ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.
"ALINAN KARAR ÇİĞNENDİ"

2006 yılından beri Marmaris Su Sporları Kooperatif Başkanlığını yürüten Salih Tunç, kaza sonrası açıklama yaptı. Tunç, "2000'li yıllarda körfezin trafiğinin fazlalığından dolayı, İlçe Sportif Kurulu'nun parkur arttırılmaması yönünde bir kararı vardı. Bu kararın doğruluğunda, tüm körfez içerisinde bulunan parkurlar birleşmişlerdi. Maalesef 2014'te bu karar çiğnendi. Körfezin en dar olduğunu noktada, su sporu istasyonu açıldı. Biz kooperatif olarak bu parkurda kaza olabileceğini belirtmemize rağmen; iki yılda iki parkur açılması için izin verildi. İki yıldır da bazı kazalar meydana geliyor" dedi.
"YÖNETMELİK DEĞİŞMELİ"
Su sporları yönetmeliğinde açıklar bulunduğunu belirten Tunç, yetkililerin istasyon sahiplerinin bir araya getirerek yönetmeliği can güvenliğini ön planda tutarak değiştirmesi gerektiğini söyledi. Tunç, "Yönetmeliğimiz maalesef can güvenliği öncelikli değil. Yönetmelikte turizm tesislerinin yani otellerin istasyon açmasının önünde bir engel yok. Yani önüne gelen istasyon açabiliyor. Bu da körfezi kilitleyecektir. Ayrıca faaliyet gösterebilmek için sportif kurul denilen bir kuruldan izin belgesi almanız gerekli. Ben daha önce bu konuyu dile getirdim. İzin vermeden önce Kooperatiften bilirkişi olarak rapor almalarının daha doğru olacağını söyledim. Ancak bizden bir rapor isteyen hiç olmadı" dedi.

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@