İstanbul Valiliği'nden Büyük Barış Yürüyüşüne Yasak

Barış Bloku tarafından “AKP’nin savaş politikalarına ve IŞİD’e karşı” yarın İstanbul’da yapılması planlanan “Büyük Barış Yürüyüşü” yasaklandı.

Haberler 25.07.2015, 18:18
İstanbul Valiliği'nden Büyük Barış Yürüyüşüne Yasak

ANKARA (ANKA) – Barış Bloku tarafından “AKP’nin savaş politikalarına ve IŞİD’e karşı” yarın İstanbul’da yapılması planlanan “Büyük Barış Yürüyüşü” yasaklandı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, HDP İstanbul İl Başkanlığı olmak üzere siyasi partiler, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin Pazar günü saat 16.00’da, Beyoğlu Tepebaşı’ndan Aksaray Metro Meydanı’na kadar yürüyüş ve akabinde basın açıklaması düzenleme talebi olduğu anımsatılarak, şöyle denildi:

“Yürüyüş tertip edilmek üzere Valiliğimizden talep edilen Beyoğlu Tepebaşı ile Aksaray Metro Meydanı arası, 2015 yılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri alanları içerisinde yer almamaktadır. Ayrıca ülkemizde son zamanlarda meydana gelen terör olayları nedeniyle provokatif eylemlere mahal verilebileceğinden, ilimizde başta eyleme katılacak vatandaşlarımızın güvenliği olmak üzere halkımızın güvenliğinin tehlikeye düşmemesi, , kamu güvenliği ve esenliğinin bozulmaması, bölgedeki yoğun trafik seyrinin engellenerek vatandaşlarımızın karşı karşıya kalacağı mağduriyetlerin önlenmesi gerekçeleriyle talep uygun görülmemiştir. Değişik gerekçeler bahane edilerek, yasaların müsaade etmediği alanlarda kanun dışı gösteri ve toplantılara katılma yönünde yapılan çağrılara halkımızın bundan önce olduğu gibi bundan sonra da itibar etmeyeceğine inanıyoruz. Bu vesileyle terör saldırılarında şehit olan asker ve polislerimiz ile hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.” (ANKA)
(AYÇ/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@