İstanbul İçin ‘Riskli Alan' Kararları

ANKARA (ANKA) – İstanbul’un, Gaziosmanpaşa İlçesi, Sarıgöl, Yenidoğan ve Bağlarbaşı mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar riskli alan olarak ilan edildi. Bakanlar Kurulu’nun, riskli alan ilan etme ve acele ka

Haberler 10.05.2015, 11:23
İstanbul İçin ‘Riskli Alan' Kararları

ANKARA (ANKA) – İstanbul’un, Gaziosmanpaşa İlçesi, Sarıgöl, Yenidoğan ve Bağlarbaşı mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar riskli alan olarak ilan edildi.

Bakanlar Kurulu’nun, riskli alan ilan etme ve acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, İstanbul’un, Gaziosmanpaşa İlçesi, Sarıgöl, Yenidoğan ve Bağlarbaşı mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanların riskli alan ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yazısı üzerine, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2’nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca kararlaştırıldı.

2015 Yılı Yatırım Programında 1964A010080 proje numarası ile yer alan Meriç Taşkın Projesi kapsamında Meriç Nehri Yatak Temizliği ve Tahkimatı İnşaatı işinin yapımı amacıyla bazı taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına da Orman ve Su İşleri Bakanlığının yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu’nca karar verildi.

Ayrıca Gaziantep’in Şahinbey İlçesi, Beyazlar Mahallesinde bulunan bazı taşınmazların Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılması da İçişleri Bakanlığının yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu’nca uygun bulundu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@