Hatay Valiliği: Suriye Plakalı Araca Yerleştirilen Patlayıcı Kontrollü Şekilde Patlatıldı

HATAY(ANKA) – Hatay Valiliği, Suriye uyruklu birine ait Suriye plakalı araca yerleştirilen patlayıcının kontrollü şekilde patlatıldığını belirtirken, “Söz konusu patlayıcının Suriye içindeki muhalif grupların kendi aralarında

Haberler 03.04.2015, 14:09
Hatay Valiliği: Suriye Plakalı Araca Yerleştirilen Patlayıcı Kontrollü Şekilde Patlatıldı

HATAY(ANKA) – Hatay Valiliği, Suriye uyruklu birine ait Suriye plakalı araca yerleştirilen patlayıcının kontrollü şekilde patlatıldığını belirtirken, “Söz konusu patlayıcının Suriye içindeki muhalif grupların kendi aralarındaki ihtilaflara bağlı olarak yerleştirildiği değerlendirilmektedir” açıklamasında bulundu.

Hatay Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, bugün saat 13.00 sıralarında Reyhanlı ilçesinde güvenlik birimlerine yapılan ihbar ile Bağlar Mahallesi Mimar Sinan Caddesi’nde bulunan Suriye uyruklu C.D. isimli şahsa ait Suriye plakalı bir aracın altında patlayıcı madde bulunduğunun bildirildiği kaydedildi.

Olay yerine giden güvenlik güçleri tarafından güvenlik çemberi oluşturulduğu ve olay yerine gelen bomba imha ekiplerinin müdahalesi ile uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı maddenin kontrollü olarak saat 15.10’da etkisiz hale getirildiği belirtilirken, “Söz konusu patlayıcının Suriye içindeki muhalif grupların kendi aralarındaki ihtilaflara bağlı olarak yerleştirildiği değerlendirilmektedir. Konu ile ilgili olarak adli ve idari tahkikat devam etmektedir” denildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@