Hakkari'de 200 kişi YGS adaylarını konuk etmek için başvurdu

HAKKARİ'de de yarın düzenlenecek iki aşamalı üniversite sınavlarının ilk basamağı olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) için ilçelerdeki öğrenciler kente gelmeye başladı. Hakkari Belediyesi,...

Haberler 12.03.2016, 15:30
Hakkari'de 200 kişi YGS adaylarını konuk etmek için başvurdu
dha - HAKKARİ'de de yarın düzenlenecek iki aşamalı üniversite sınavlarının ilk basamağı olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) için ilçelerdeki öğrenciler kente gelmeye başladı. Hakkari Belediyesi, konaklama sorunu ile karşılaşan öğrenciler için anons yaparak çağrıda bulundu. Yapılan çağrı üzerine yaklaşık 200 kişi belediye önüne gelerek barınma sorunu olan öğrencileri misafir etmek için sıraya girdi.

Hakkari'de yarın 25 sınav merkezinde düzenlenecek YGS'de 700 kişi görev alacak. Merkez, ilçe ve köylerden 8 bin 500 öğrencinin sınava gireceği kentte, Hakkari Belediyesi tarafından hizmet binası önünde stant kuruldu, kent merkezi dışından gelip kalacak yeri olmayan öğrenciler için anonslar yapıldı. Yapılan iki ayrı anonsta, konaklama sıkıntısı çeken öğrencilerin Belediye Başkanlığı'na başvurmaları ve duyarlı vatandaşların bu öğrencileri misafir etmek için başvurmaları istendi. Yapılan anonsları duyan Hakkarililer Belediye binası önünde toplandı. Yaklaşık 2 saat içinde 200 Hakkarili, kalacak yeri olmayan öğrencileri misafir etmek istediğini belediyeye bildirdi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@