Gölcük'te 16 yılda inanılmaz değişim

MARMARA Depremi'nin merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük'te yerleşim birimi, daha önce bağ bahçe olan zemini sağlam köylere doğru kaydı. Gölcük'te son 16 yıl içinde yepyeni bir yerleşim birimi oluştu.

Haberler 16.08.2015, 13:58
Gölcük'te 16 yılda inanılmaz değişim

(DHA) - MARMARA Depremi'nin merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük'te yerleşim birimi, daha önce bağ bahçe olan zemini sağlam köylere doğru kaydı. Gölcük'te son 16 yıl içinde yepyeni bir yerleşim birimi oluştu. 

Marmara Depremi'nde özellike E-130 Karayolu'nun deniz tarafındaki yerleşim alanında binaların yarıya yakını çöken Gölcük İlçesi'nde, yıkılan binaların ardından ortaya çıkan arsalardaki kat mülkiyeti sorununun yanı sıra hem bundan sonra en fazla 3 kata izin verilmesi, hem de bir türlü yıktırılamayan çok katlı ve hasarlı binalar yerleşim merkezini köylere doğru kaydırdı. Daha önce nüfusun büyük bir bölümünün geçimlerini kiraz, üzüm, fındık kestane ve diğer meyvaları yetiştirerek sağlayan Örcün, Saraylı, Şirinköy ve Yukarı Değirmendere bölgelerinde kalıcı konutların inşaası ardından bağ ve bahçelerin bulunduğu alanlar da imara açıldı. Bu nedenle 16 yıl içinde buralarda müthiş bir değişim gerçekleşti.

Müteahhitler, hala deprem travması yaşayan bölge insanının ne kadar güvenli inşa edilirse edilsin çok katlı binalarda oturmak istemediğinden  en fazla 3 katlı ve bahçeli binalar inşa ediyor. Şu anda Gölcük'ün Samanlı Dağları eteklerindeki bu köylerinde inşaat yapacak boş arazinin tükenmek üzere olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@