Gazi Olaylarının yıl dönümünde ölenler anıldı

Gazi olaylarının 21. yıldönümünde yaşamını yitirenler Gazi Mahallesi'nde düzenlenen bir yürüyüşle anıldı.Gazi Mahallesi'nde 12 Mart 1995 yılında meydana gelen ve 22 kişinin hayatını kaybettiği...

Haberler 12.03.2016, 12:53
Gazi Olaylarının yıl dönümünde ölenler anıldı
Gazi olaylarının 21. yıldönümünde yaşamını yitirenler Gazi Mahallesi'nde düzenlenen bir yürüyüşle anıldı.

Gazi Mahallesi'nde 12 Mart 1995 yılında meydana gelen ve 22 kişinin hayatını kaybettiği olayların yıldönümü nedeniyle, yaklaşık 500 kişilik bir grup Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde toplandı. Yürüyüş öncesi Fevzi Çakmak ve İsmetpaşa Caddelerinde esnaf kepenk kapattı. Ellerinde olaylarda yaşamını yitirenlerin fotoğraflarının bulunduğu grup sloganlar eşliğinde saat 10.30'da Gazi Mezarlığı'na doğru yola çıktı. Yürüyüş sırasında Gazi olaylarının başlamasına neden olan, silahlı saldırının gerçekleştiği kahvehanenin önüne karanfil bırakıldı. Yaklaşık 2 saat süren yürüyüş, olaylarda yaşamını yitirenlerin mezarlarının ziyaret edilmesiyle de son buldu.

POLİS UZAKTAN TAKİP ETTİ
Polisin, yürüyüşü belli noktalarda uzaktan takip ettiği; havadan da polis helikopterinin keşif uçuşu yaptığı görüldü. Bu arada kalabalığın içerisinde tek tip kıyafet giyen ve kırmızı bayraklar taşıyan kişiler dikkat çekti.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@