Flaş Flaş Ankara Kızılay'da yine Patlama - Yayın yasağı geldi

Son Dakika Ankara Kızılay'da bugün akşam saatlerinde büyük bir patlama meydana geldiği öğrenildi.

Haberler 13.03.2016, 18:57 13.03.2016, 23:04
Flaş Flaş Ankara Kızılay'da yine Patlama - Yayın yasağı geldi
Sağlık Bakanı: 34 kişi hayatını kaybetti, 125 kişi yaralı

Ankara Kızılay'da resmi açıklamaya göre 27 kişinin hayatını kaybettiği, 75 kişinin yaralandığı saldırının ardından toplanan güvenlik zirvesi sona erdi. İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık BakanıMehmet Müezzinoğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ güvenlik zirvesinin ardından açıklama yaptı. Efkan Ala, "Bu saldırı sonucunda yapılan tahkikatlarda ciddi emarelere ulaşılmış, ciddi bulgular elde edilmiştir. Ama kesin olarak yapan örgüt, sonuçlar tamamen bitirilip tamamlanınca açıklanacaktır. Sanıyorum yarın bu araştırmalar neticelendirilir" dedi.

Bakan Ala, şunları söyledi:

Ankara'da, Kızılay'da, otobüs durağında bekleyen sivil vatandaşlarımıza seyir halinde, patlayıcı yüklü bir araçla terörist saldırı düzenlenmiştir.

Bu terörist saldırıyı yapanları milletçe lanetliyoruz, bunu yapanların hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacağını tekrar söylüyoruz. Bu tür saldırılar, milletin azim ve kararlılığını ortadan kaldıramayacaktır.

Bu saldırı sonucunda yapılan tahkikatlarda ciddi emarelere ulaşılmış, ciddi bulgular elde edilmiştir. Ama kesin olarak yapan örgüt, sonuçlar tamamen bitirilip tamamlanınca açıklanacaktır. Sanıyorum yarın bu araştırmalar neticelendirilir. Kesin kanaate varıldıktan sonra, bulgular tamamlandıktan sonra saldırganı açıklayacağız. Terörle mücadele kararlılıkla sürdürülecektir. 

Sağlık Bakanı'nın açıklamaları şu şekilde:

Şuanda hastanelerde 125 hastamızın 19'unun durumu ağır, 7 hastamız ameliyatta. Ciddiyeti olan 19 vakamız var. Belki 1-2 gün süresince tedavisi sürecek hastalarımız da olacaktır. Olayın ilk anından itibaren yaklaşık olaydan 1,5-2 dakika sonra 112 ambulans hizmetleri anında müdahalede bulundular . 24 hastanede yaralılar sevk edildi şuanda 14 hastanede yaralılar bulunuyor. Olay yerinde ölen sayısının 30 olduğu, hastanelerimizle birlikte vefat eden sayının 4 vatandaşımızı kaybettik. 30 kişiden en az 1 ya da 2'sinin araç içerisindeki kişi olduğu değerlendirilecektir. Olay yerinde 30 vefat var. 30 kişi olay yerinde 4'ü ise hastanelerde olmak üzere 34 kişi hayatını kaybetti.

Son Dakika Açıklaması - Valilik 27 kişinin hayatını kaybettiğini ve 75 kişinin de yaralı olduğunu açıkladı. 

Son Dakika Ankara Kızılay'da bugün akşam saatlerinde büyük bir patlama meydana geldiği öğrenildi. Kızılay'da olduğu iddia edilen patlama ile ilgili henüz hiç bir ajanstan haber geçilmedi. Sosyal medyadan edinilen bilgieye göre Ankara Kızılay'da büyük bir patlama olduğu belirtiliyor.

ANKARA'nın Kızılay semtinde akşam saatlerinde büyük bir patlama oldu. Araçların yandığı bilgisi alınan bölgeye güvenlik güçleriyle ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Görgü tanıkları patlamanın saat 18.35'te Güvenpark yakınında meydana geldiğini ve yaralıların olduğunu söyledi. Bölgedeki araçlarla bazı binalar hasar gördü.

Görgü tanıkları çok sayıda yaralı olduğunu aktarıyor....

Son Dakika: BBC Türkiye 28 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.​

Olay Yerinden Canlı Görüntüler için Tıklayın!

Ve Beklenen oldu YAYIN YASAĞI GELDİAyrıntıları öğrenir öğrenmez sizlere aktaracağız....
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@